Catz 'n Dogz w niecodziennej kolaboracji z Krzysztofem Zalewskim

News
Catz 'n Dogz

Jeden z najpopularniejszych duetów DJ-skich na polskiej scenie elektronicznej, Catz 'n Dogz, wziął na swój warsztat utwór z najnowszego albumu Krzysztofa Zalewskiego - Zabawa, o tym samym tytule. Posłuchajcie efektów tej wyjątkowej i niespodziewanej kolaboracji!

Krzysztof Zalewski – alternatywa w tanecznej odsłonie

Krzysztof Zalewski to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Choć na scenie jest obecny już od dobrych kilkunastu lat, to zasłużony rozgłos przyniósł mu dopiero wydany w 2016 roku singiel Miłość Miłość, który zasilił jego drugą płytę, o tytule Złoto. Potem już poszło. W minionym roku ukazał się trzeci album artysty, zatytułowany Zabawa, który promowały single Tylko nocą, Annuszka, Wszystko będzie dobrze, Na apatię i właśnie tytułowa Zabawa.

Co ciekawie, na samym albumie wcale tak dużo tej tytułowej zabawy nie ma. Zdecydowanie więcej jest w nim surowych rozliczeń z samym sobą i niezbyt optymistycznych refleksji, wynikających z obserwacji społeczeństwa i świata, w którym przyszło nam żyć. Więcej zabawy znajdziemy za to w warstwie muzycznej, która, jak na dość alternatywną propozycję, jest wyjątkowo taneczna.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz również: „Zabawa” to zawody, zawody zawody – recenzja albumu Krzysztofa Zalewskiego

Krzysztof Zalewski – Tylko nocą

Przebój Krzysztofa Zalewskiego zyskał nowe, klubowe życie. Wszystko za sprawą duetu Catz 'n Dogz

W taneczny klimat wprowadza nas już, wspomniany, otwierający ten album, singiel Zabawa, w którym Krzysztof Zalewski sam zachęca do przejęcia parkietu, wykrzykując raz po raz słowo, a w zasadzie rozkaz – „Tańcz!”. Ta piosenka wręcz prosiła się o jakiś remix, nic więc dziwnego, że reprezentanci polskiej sceny elektronicznej w końcu sięgnęli po ten numer. Jednak takich efektów nie sposób było przewidzieć.

Zabawę wzięli bowiem na swój warsztat Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk z duetu Catz 'n Dogz, a efektem finalnym ich pracy nad tym kawałkiem jest prawdziwy, klubowy banger, utrzymany w stylistyce z pogranicza house’u i techno. W Poznaniu mówimy na takie brzmienia „wiara leci”. Posłuchajcie sami!

Krzysztof Zalewski – Zabawa (Catz 'n Dogz Remix)

Patolodzy i tańczące stopy w ramach konkursu Papaya Young Directors 2021

Do nowej wersji utworu Zabawa powstał również niecodzienny teledysk, w którym para patologów rozkręca imprezę wraz z tańczącymi stopami leżących na oddziale… nieboszczyków. Klip powstał w ramach konkursu dla młodych twórców Papaya Young Directors 2021, a za jego koncepcję odpowiada Marcin Kluczykowski. Reżyser mówi o teledysku do utworu Zabawa (Catz 'N Dogz remix):

W remiksie utworu Krzysztofa Zalewskiego ujęła mnie uniwersalność tekstu. To dzięki niej mogłem szukać wizualnych reprezentacji w bardzo różnych, często odległych od siebie kierunkach. Pomocna w tym także była sama muzyka – jej zapętlone motywy i szalone zmiany tempa. Pomysł na teledysk zrodził się z potrzeby zabawy w kontrast. Bo skoro „życie to nie zabawa”, to co nią może być? Wszystko, co stworzymy w swojej głowie? A może warto byłoby poszukać jej gdzieś bliżej śmierci? Chciałem również, by sam teledysk stał się i dla nas – twórców – zabawą z różnymi konwencjami opowiadania, a dla widzów w poszukiwanie możliwych interpretacji przedstawionych w klipie wypadków.

Catz 'n Dogz i Krzysztof Zalewski Zabawa Remix

Krzysztof Zalewski – „Zabawa” (Catz 'n Dogz Remix), okładka singla

Krzysztofa Zalewskiego i Catz 'n Dogz – to nie pierwszy raz!

Remix utworu Zabawa nie jest pierwszą współpracą Krzysztofa Zalewskiego i duetu Catz 'n Dogz. Kilka lat temu artyści spotkali się w programie Czwartym Polskiego Radia, gdzie w ramach cyklu Żywy Gig wykonali napisany razem utwór You. Sam Krzysztof Zalewski mówi o współpracy z Catz 'n Dogz i nowej odsłonie utworu Zabawa:

Kilka lat temu miałem wielką przyjemność nagrać piosenkę „You” ze znakomitym duetem Catz ‘n dogz. Otworzyli mi głowę na elektroniczne brzmienia, zaprowadzili na najlepszą kartoflankę w Berlinie i uświadomili, że to zdecydowanie bardziej oni niż ja urzeczywistniają w życiu marzenie o rockandrollowym życiu (kiedy nagrywaliśmy – akurat wrócili z koncertów w Meksyku i na Ibizie, gdzie grali nocne, wielkie imprezy obok największych gwiazd swojego gatunku). Niezmiernie ucieszyłem się więc, kiedy nadarzyła się okazja ponownej współpracy. Z największą rozkoszą prezentuję Wam remiks Catzów do piosenki „Zabawa”. Idealne na szalone, letnie, nocne imprezy.

Catz 'N Dogz, Krzysztof Zalewski – You

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →