Unsound Festival 2021. Znamy pierwszych wykonawców

Fot. Materiały promocyjne
Festiwale News
Unsound 2021 ogłasza pierwszych artystów

Organizatorzy jednego z najważniejszych festiwali w Polsce przedstawili właśnie część programu tegorocznej edycji imprezy. Kto zagra w październiku w Krakowie na Unsound Festival 2021?

Unsound Festival 2021: poznaliśmy część programu

Organizatorzy tegorocznej edycji cenionego w świecie festiwalu Unsound podali pierwsze nazwiska wykonawców, którzy pojawią się w dniach 13-17 października 2021 w Krakowie. Poznaliśmy też temat przewodni festiwalu – dəəp authentic (głęboka autentyczność).

Pierwszym artystą, na którego warto zwrócić uwagę jest amerykański kompozytor i multiinstrumentalista Robert Aiki Aubrey Lowe, który premierowo zaprezentuję muzykę do horroru zatytułowanego Candyman (remake produkcji z lat 90.).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ta praca to elektroakustyczna ścieżka, która powstała dzięki współpracy wielu ludzi oraz jest efektem badań nad doświadczeniem traumy wpisanym w czarne ciała i obecnym w kulturze tworzonej przez czarną społeczność – mówi Robert Aiki Aubrey Lowe.

Robert Aiki Aubrey Lowe – Spell Casting

Unsound Festival 2021: smaczne kąski dla fanów elektroniki

Jednym z elementów ubiegłorocznej edycji Unsoundu było Weavings – rozciągnięta w czasie improwizacja, wymyślona i kuratorowana przez Nicolasa Jaara. W październiku Weavings zobaczymy i usłyszmy na żywo. Materiał zostanie zaprezentowany z udziałem 16 artystek/artystów.

Fanów elektroniki powinna ucieszyć obecność w programie festiwalu Monster – jednej z najbardziej uzdolnionych DJ-ek na polskiej scenie, reprezentantki kolektywu Oramics.

Monster – AsID

W Krakowie zaprezentowany zostanie również projekt Shackletona & Zimpla The Spirit Still Remains, napisany na klarnet, elektronikę oraz wokal. Jak sugeruje sam tytuł, jest to muzyka rytualna, opowiadająca o relacji pomiędzy życiem i śmiercią.

Uwagę przykuwa jeszcze amerykańska artystka o rosyjskich korzeniach Eartheater. Pod koniec zeszłego roku ukazała się jej niezwykła płyta Phoenix: Flames Are Dew Upon My Skin. W Krakowie Eartheater wystąpi ze specjalnym składem Phoenix Ensemble, który tworzą krakowskie artystki. Ciekawie zapowiada się także koncert Danny L. Harle, który w swojej twórczości łączy dźwięki rave’ów z początku lat 90. i kampowego eurodance’u.

Danny L Harle – Broken Flowers

Unsound Festival 2021: pierwszy rzut artystów

Pozostali wykonawcy z line-up’u to: K Allado-McDowell (USA), Angel Bat Dawid (USA), AceMoMa (USA), Aaron Benanav (USA), Danny L. Harle (UK/USA), Holly Herndon & Mat Dryhurst (USA/DE), Zosia Hołubowska & Julia Giertz (PL), Annea Lockwood (NZ), Monster (PL), LSDXOXO (USA/DE) , Julek Płoski (PL), RP Boo b2b Sherelle (UK), Kuba Szreder (PL), Hubert Zemler & Miłosz Pękala & Grzegorz Tarwid (PL)

Festiwal się odbędzie i bardzo się z tego cieszymy, ale nasze plany są ostrożne, a rzeczywistość krucha. W pierwszej informacji programowej skupiamy się przede wszystkim na polskich artystach. Zapraszając lokalnych twórców chcieliśmy wesprzeć miejscową scenę muzyczną oraz ograniczyć ryzyko związane z podróżowaniem. Postanowiliśmy również w fizyczny sposób zaprezentować część programu z ubiegłorocznej edycji Unsoundu: Intermission, która odbyła się jedynie online – zapowiadają Małgorzata Płysa i Mat Schulz, dyrektorzy Unsoundu.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →