Wielki powrót! Audioriver wprowadza zmiany od przyszłorocznej edycji

Fot. Show to Show
Festiwale News
Audioriver, Audioriver 2022, Płock, Festival

Zmiany, zmiany, zmiany. Bo jak zmieniać, to z przytupem. Bo jak wracać, to w wielkim stylu. Po 3 latach od ostatniej edycji, Audioriver Festival powróci w lipcu przyszłego roku. Z dodatkową sceną, powiększonym terenem i kilkoma innymi zmianami. Czy długo wyczekiwany powrót finalnie dojdzie do skutku?

15 lat tradycji, 15 lat obecności na polskiej scenie elektroniki. Audioriver Festival to bezsprzecznie najważniejsze święto muzyki elektronicznej w Polsce, będące dla tysięcy festiwalowiczów pozycją niemalże obowiązkową. Na przestrzeni 15 lat festiwal gościł nie tylko gwiazdy polskiej i światowej elektroniki, ale również artystów reprezentujących takie gatunki, jak pop, rock, a nawet jazz. Jak zapowiada organizator Audioriver, program przyszłorocznej edycji będzie jeszcze szerszy niż dotychczas.

Minęło 15 lat, odkąd na płockiej plaży odbyła się pierwsza edycja Audioriver. Wtedy nie mogliśmy podejrzewać, że ten projekt rozwinie się do takich rozmiarów, a na samym festiwalu będziemy mogli usłyszeć koncerty nie kilkunastu, a ponad 100 artystów z wieloma światowymi gwiazdami na czele. Bardzo dziękujemy niesamowitej społeczności Audioriver, dzięki której to wydarzenie cały czas może się rozwijać. Już teraz możemy zdradzić, że festiwal się powiększy, a na terenie plaży pojawi się dodatkowa scena. Ujawniliśmy już pierwsze nazwiska artystów, a przed nami wiele innych ogłoszeń – nie tylko muzycznych, bo pamiętajmy, że Audioriver to także panele dyskusyjne i debaty, różne aktywności za dnia, a także niesamowity niedzielny Sun/Day. Mamy nadzieję, że będą to niezapomniane urodziny. Nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszej publiczności, która tworzy ten festiwal” –

– mówi Piotr Orlicz-Rabiega, szef festiwalu Audioriver

Audioriver, Audioriver 2022, Płock, Festival

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Audioriver 2022. Zmiany, zmiany, zmiany

Nowa festiwalowa scena, to jedna z kluczowych zmian względem poprzednich odsłon płockiego hegemona. Przyzwyczajonym dotychczas do 6 scen: Main Stage, Burn Stage, Circus Tent, Kosmos, Hybrid Tent i True Music Stage, w 2022 dane nam będzie bawić się dodatkowo na scenie nr 7. Powiększony zostanie również teren festiwalu aż do brzegu Zalewu Sobótka, znajdującego się tuż obok płockiej plaży nad Wisłą.

Kolejną, bardzo istotną częścią metamorfozy Audioriver Festival będzie aspekt wizualny. Organizatorzy, wobec odwołanej dwukrotnie jubileuszowej edycji, postawią na ograniczenie zużycia energii elektrycznej i więcej dekoracji opartych o specjalnie przygotowane elementy pochodzące z materiałów naturalnych. Za ich wykonanie odpowiedzialne będą osoby dobrze znane środowisku Audioriver. Mowa tu między innymi o kolektywie Affekt, odpowiedzialnym właśnie za aranżację terenu Audioriver Sun/Day i wrocławski klub Projekt Pralnia, a także o osobach związanych z festiwalem Egodrop.

Audioriver Festival, Audioriver 2022, Płock

Audioriver Festival, fot. Zuza Sosnowska

Audioriver 2022. Ekologii mówimy stanowcze „tak”

Skoro powiedziało się „A”, trzeba powiedzieć „B”. Z takiego właśnie założenia wyszli włodarze Audioriver Festival, którzy zamierzają kontynuować zapoczątkowaną w czerwcu 2020 roku akcję edukacyjną Audioriver Goes Green mającą na celu przekazywanie wiedzy w zakresie ekologii. W najnowszej formule akcji, festiwal wraz z ambasadorką, Jagną Niedzielską, prowadzi rozmowy w formie podcastów. Do tej pory gośćmi podcastu byli już m.in. Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni) czy Piotr Więcławski. Materiały edukacyjne były realizowane we współpracy m.in. z Koalicją Klimatyczną, WWF Polska, Extinction Rebellion oraz Fundacją Ubrania Do Oddania.

Za nami już ponad rok wspólnej, bardzo owocnej pracy. Z powodów pandemicznych, głównie edukacyjnej, ale takie było właśnie nasze założenie – przekazywanie wiedzy, cennych wskazówek i pokazanie, że wszyscy możemy zmieniać nasze codzienne nawyki, aby mniej szkodzić planecie. Audioriver cały czas się uczy i daje dobry przykład! To bardzo ważne. Przed 15. edycją pracujemy nad kolejnymi ekologicznymi rozwiązaniami na terenie wydarzenia i bardzo się cieszę, że takie zmiany również będą częścią pięknego jubileuszu festiwalu.

– mówi Jagna Niedzielska, ambasadorka projektu Audioriver Goes Green oraz laureatka nagrody Kobieta Roku Glamour 2021 w kategorii E-aktywizm.

Segregacja Śmieci | Julia Wizowska (Na nowo śmieci) | Audioriver Goes Green

Audioriver 2022. Kolejny rok bez barier

Poruszane w ramach kampanii Audiohome: #jesteśwdomu od prawie roku kwestie bezpieczeństwa, tolerancji, praw człowieka, wykluczeń czy społecznej misji festiwali pojawiają się od ponad roku w formie materiałów wideo, wywiadów i komunikatów edukacyjnych. Akcję, której partnerami są Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Edukacji Społecznej i Fundacja Kultury Bez Barier, czynnie wspierają artyści, dziennikarze, a także organizacje pozarządowe i eksperci.

W związku z tym na terenie festiwalu powstanie dedykowana kampanii strefa bezpieczeństwa. Będzie to przestrzeń, gdzie każdy uzyska pomoc, niezależnie od charakteru czy skali problemu, a organizatorzy będą przygotowani, żeby reagować na bieżące i niespodziewane sytuacje. W strefie Audiohome znajdą się również psycholodzy, edukatorzy oraz wolontariusze, którzy będą w regularnym kontakcie z ochroną oraz służbami medycznymi.

Festiwal to nasz wspólny dom, dlatego zależy nam, aby każdy z uczestników czuł się tam jak u siebie – bezpiecznie i swobodnie. Naszym zadaniem jest zadbać nie tylko o wspaniałą zabawę, ale i o pełny komfort naszej publiczności. Przestrzeń AUDIOHOME będzie przede wszystkim odpowiadać na bieżące potrzeby, a także pełnić funkcję strefy edukacyjnej, gdzie festiwalowicze mogą przyjść z pytaniami, których nie mają śmiałości zadawać przez cały rok.

–  Piotr Orlicz-Rabiega

Audioriver, Audioriver 2022, Płock, Festival

Audioriver Festival, fot. Me Want Photo

Audioriver Festival 2022, 29-31 lipca w Płocku – line-up

Dotychczas ogłoszeni artyści, którzy wystąpią na płockiej plaży w ramach festiwalu Aurioriver to: Âme b2b Dixon, Baasch, Cormac, Dasha Rush b2b Błażej Malinowski, Gorgon City, Horse Meat Disco, I Hate Models, Len Faki, Monster, S.P.Y ft. MC LowQui, Sevdaliza i Something Something.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →