Dixon

Dixon
Deep house Electronic House Nu Jazz Tech House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin

DIXON jest DJ’em w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu, jest człowiekiem z misją…

Urodzony w Berlinie 28 lat temu, Steffen „Dixon” Berkhahn jest przede wszystkim DJ’em house’owym. Od połowy lat 90. był rezydentem najważniejszych berlińskich klubów, m.in. legendarnego E-Werk czy Tresora. Szybko stało się jednak oczywistym, że jego definicja muzyki house była o wiele głębsza od house’u, który grano wówczas w Berlinie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od roku 1996 organizował wraz ze swym partnerem Mitja Prinz „Audio Video Disco“ w klubie WMF w Berlinie, najbardziej liczącą się noc house’ową. Nie sposób nie wspomnieć o Dixonie przy omawianiu współczesnej house’owej sceny muzycznej w Niemczech.

W roku 1998 zaczął współpracę z chłopcami z Jazzanova wydając remiks ich projektu Extended Spirit. Od tego czasu remiksował całą rzeszę artystów, m.in.. Femi Kuti, Atjazz, Jazzanova, Attica Blues, Brooks, I-Cube, Georg Levin, Taxi, Kemetic Just, Beanfield, Clara Hill, Fauna Flash, Meitz. W roku 2002 Dixon zaczął natomiast wspólny projekt z artystą  „Recreation“- Georgiem Levinem, zwaną „Wahoo“.

„Off Limits“ to jego seria Mix-CD z jego włąsnej wytwórni Recreation Recordings, będącej częścią Sonar Kollektiv. Pokazuje ona jego definicję typowej nocy deep house’owej raz do roku.

Przez ostatnie 5 lat, sukces remisów Dixona oraz jego płyty Off Limits zaprowadziły go do prawie wszystkich liczących się klubów house’owych na świecie. Podróże i tworzenie muzyki zajęły mu tyle czasu, że w ostatnim roku musiał zrezygnować z rezydencji w berlińskich klubach. Jednak, jako że w Niemczech zostało już niewiele dobrych klubów house’owych, postanowił wznowić swoją noc klubową tego lata, w ramach wspierania lokalnej wspólnoty house’owej.

DJ Chart | Dixon | 04.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Radio Slave Tankatakan (Prins Thoms Mix)
2 Ruede Hagelstein Detuned
3 Recondite Abscondence
4 I-Cube ID
5 Stimming Dylans Theme
6 Dinky Falling Angel (Pepe Braddock Mix)
7 Almost Land Of The Uncertainty
8 Agoria New Innervisions Demo
9 Mind Against Atlant
10 Ame ID
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →