„To będzie prawdziwa Nibylandia” – rozmawiamy ze współorganizatorką Egodrop Festival 2021

Fot. Materiały promocyjne
News Wywiad
Egodrop Festival 2021 - 5 dniowy muzyczny odlot

Egodrop Festival startuje już w przyszłym tygodniu. Przy tej okazji przeprowadziliśmy wywiad z Agnieszką Górką, współorganizatorką imprezy oraz DJ-ką znaną pod pseudonimem Dusha.

Egodrop Festival 2021 – wyrwij się na chwilę z rzeczywistości

14 lipca Przyłęk (gmina Paradyż) zamieni się w miejsce pełne magii i dobrej energii. To właśnie bowiem tam zagości tegoroczna edycja Egodrop Festival. Impreza potrwa pełne 5 dni i zaoferuje publiczności wiele atrakcji, takich jak m.in.: 4 muzyczne sceny, warsztaty, strefę dla rodzin czy market. Wydarzenie przygotowuje znana ekipa od psytrance’ów  – Egodrop, więc możemy być pewni, że całość organizacji będzie stała na najwyższym poziomie. Jeśli jeździliście kiedyś na Goadupa Festival, to powinniście doskonale rozumieć, o jakich klimat chodzi. Jednak zanim event rozpocznie się na dobre, możecie przeczytać, co do powiedzenia na jego temat ma jedna z osób, która odpowiada za jego przygotowanie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Egodrop Festival 2021 – wywiad

Kamil Downarowicz: W Polsce w czasie lata odbywa się kilka imprez i festiwali, które swoją charakterystyką przypominają Egodrop. Dlaczego z tak bogatej oferty fani psychodelii powinni udać się akurat do Przyłęku?

Agnieszka Górka: Najlepiej by było, aby wybierali wszystkie festiwale, ponieważ branża podnosi się z kolan i wszystkim wydarzeniom przydałby się klasyczny SOLD OUT na dobry początek (śmiech). Tak, rzeczywiście jest kilka interesujących propozycji na psychodelicznej mapie festiwali. Egodrop Festival wyróżnia się na pewno line up’em. Od zawsze stawialiśmy na światowych producentów psytrance, wystąpiła u nas czołówka tego gatunku, a jeszcze wielu mamy w planach.

W tym roku proponujemy aż cztery sceny muzyczne i psytrance reprezentowany przez tak znanych artystów jak: ACE VENTURA, ATMOS, BRAINCELL, ETNICA, PLEIADIANS, MARTIN NONSTATIC, SPACE TRIBE czy TRISTAN będzie miał godne towarzystwo. Scena GROOVE to techno, psytechno, orient i mocno taneczne odmiany elektronicznej psychodelii, Zapraszamy na występ CODE THERAPY, LUIS M, LAND SWITCHER czy ZEN RACOON. Trzecia scena to ZEN STAGE i przestrzenne, ciekawe projekty z gatunku downtempo, ambient, psy ambient, chill out i inne kojące, elektroniczne dźwięki. Tutaj na uwagę zasługują takie projekty jak FLOATING MACHINE, BALANCE, MARTIN NONSTATIC czy SIGIL. Czwarta LIFE STAGE to mocny punkt naszego tegorocznego programu. Wyczekany debiut sceny w pełni poświęconej muzyce instrumentalnej podanej w smacznym, psychodelicznym sosie. Tutaj fani stoner i space rocka, metalu, hip hopu i muzyki świata nie powinni być zawiedzenie, Wystąpi absolutna czołówka nostalgicznych, rockowych brzmień jak SUNNATA, SPACESLUG, TORTUGA czy RED SCALP.

Dochodzi do tego WADADA czy GADABIT i spontaniczne jam session do rana. Tam spełnią się marzenia wszystkich fanów takich klimatów. Nieodzownym aspektem takich imprez są dekoracje, instalacje artystyczne i generalnie sztuka psychodeliczna, którą aż ocieka nasz psy-fest. Mamy w swojej ekipie wspaniałych dekoratorów, ich dokonania można było podziwiać na innych festiwalach takich jak Audioriver, Mystic Festival czy Fest Festival w 2019. To sprawia, że pomijając aspekty muzyczne, jest to wizualnie bardzo piękne wydarzenie, swoista Nibylandia – dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku.

 

W tym roku festiwal będzie trwać aż 5 dni. To naprawdę sporo. Co przygotowaliście specjalnego dla publiczności na ten czas?

Agnieszka Górka: Rzeczywiście Egodrop Festival 2021 odbędzie się w najdłuższej dotąd formule pięciu dni, z najlepszym w swojej historii zestawem ponad stu pięćdziesięciu artystów, czterema scenami muzycznymi, strefą dla rodzin, strefą warsztatową, marketem, polem namiotowym i resztą atrakcji. Wystarczy tylko przyjechać i zanurzyć się w tym bajkowym świecie.

Wszyscy przecież pragniemy się zatrzymać, czuć mocniej, zanurzyć się w pięknie chwili i wspólnie z przyjaciółmi przeżyć coś wyjątkowego. Trudno jest tak doświadczać w codziennej gonitwie i szeregu obowiązków, być tu i teraz. Naszą misją jest połączenie muzyki, sztuki i natury w integralną, wzajemnie przenikającą się całość, tak, aby każdy mógł znaleźć element lub doznanie, które go uszczęśliwi, zachwyci i zaspokoi. Czas u nas płynie wolniej, zapraszamy na wspólną podróż.

Egodrop Festival 2021 – będzie też na rockowo

Powraca scena poświęcona psychodelicznemu rockowi LIFE STAGE. Skąd taka decyzja?

Agnieszka Górka: Czas przedstawić fanom muzyki elektronicznej początki nurtów psychodelicznych w muzyce rockowej rodem z późnych lat 60tych czy wczesnych 70tych. A fanom takich klimatów bardziej taneczną odsłonę kultury psychodelicznej. Wiele osób przyjedzie do nas po raz pierwszy, właśnie ze względu na taki repertuar. To dla nas dość ekscytujące. Oczywiście wielu naszych fanów zna i kocha taką muzykę instrumentalną, dlatego powstanie tej sceny wywołało wielki aplauz u naszych stałych bywalców.

Czując się częścią kultury festiwalowej, chcieliśmy oddać hołd muzyce instrumentalnej, bo przecież bez niej nie byłoby w ogóle muzyki elektronicznej i kultury klubowej na świecie. Ta scena to dla nas duży krok naprzód, czujemy, że się rozwijamy i to w dobrym kierunku. Różnorodność, poszanowanie dla odmienności i równocześnie jedność, to wartości, które wyznajemy od zawsze.

Line-up muzyczny Egodrop jest naprawdę spory. Z zaproszenia których artystów cieszysz się najbardziej?

Agnieszka Górka: Tak, jest w czym wybierać. Ja osobiście czekam na występ CODE THERAPHY, bo sama gram często ich muzykę. Wspaniale łączą techno z psychodeliczną nutą. Czekam też na LUNA RAVE, który gra szybką, nocna odmianę psytrance, oczywiście zawitam na występ ACE VENTURA, ATMOS, PLEIADIANS czy TRISTANA. Dodatkowo ZEN RACOON i ZEN BABOON dla uspokojenia organizatorskich nerwów. I jeszcze specjalny set D’MONIK & SEBO na cześć naszego przyjaciela prywatnie i samego festiwalu  – Dj’a Wojtiego, który w tym roku zmarł i będzie to pierwsza edycja festu (od wielu lat) bez niego….

Na festiwal zapraszacie także rodziny z dziećmi. Jakie dokładnie przewidujecie dla nich atrakcje?

Agnieszka Górka: Egodrop to wydarzenie bardzo przyjazne dzieciom i rodzinom. Szykujemy specjalną strefę dla rodzin (KIDS AREA), w której będzie można spędzać czas ze swoimi pociechami i bawić się z nimi m.in. w leśnym przedszkolu stworzonym przez wykwalifikowane przedszkolanki. Na polu namiotowym wydzielimy specjalną strefę dla rodzin i kobiet w ciąży, z osobnym zapleczem sanitarnym i zadaszeniem. Na terenie festiwalu pojawią się również naklejki, w miejscach, gdzie rodziny z dziećmi i kobiety w ciąży będą traktowani priorytetowo. Bardzo cieszymy się z odwiedzin rodzin, dzieci cudownie czują się na naszych imprezach, genialnie reagują na dekoracje i klimat festu. Dlatego zawsze serdecznie zapraszamy całe rodziny. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.egodropfestival.pl w sekcji INFO/PRZED FESTIWALEM/RODZINY I KOBIETY W CIĄŻY.

Egodrop Festival 2021 - 4 dniowy muzyczny odlot

Egodrop Festival 2021 – warsztaty i dodatkowe atrakcje

Nie zabraknie warsztatów. Czego będziemy mogli nauczyć się na Egodrop?

Agnieszka Górka: Popularną strefą jest sekcja WORKSHOPS & HEALING, gdzie uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju warsztatach, kursach rozwoju osobistego, zajęć jogi, żonglerki, tańca czy grania na bębnach. W namiotach będą czekać masażyści – klasyczni i Ci pracujący z energią. W programie ciekawe wykłady, pokazy filmowe, prelekcje związane z rozwojem duchowym, psychologią i ekologią. Będą medytacje, warsztaty z pracy z ciałem i umysłem, spotkania z ciekawymi autorami książek związanych z kulturą psychodeliczną.

Stawiamy również na promocję sztuki – malowanie mandal, tworzenie pióropuszy czy sztuki użytkowej. Dla zainteresowanych zdrowiem warsztaty z zakresu medycyny naturalnej, samoleczenia i wiedzy o magicznych roślinach. Nauka alternatywna o człowieku to ważna część kultury psychodelicznej, wspieramy te trendy od lat.

Ciekawi mnie też, czy do Przyłęku przyjeżdża publiczność zza granicy? Jeśli tak, to głównie z jakich krajów?

Agnieszka Górka: Tak, w tym roku będzie wielu gości z zagranicy. Przylatują z całej Europy i przyjeżdżają samochodami – główne kraje to Niemcy, Czechy, Szwajcaria i Węgry. Pojawiają się też goście z Litwy, Włoch i Hiszpanii.

Egodrop słynie ze swoich zachwycających dekoracji. 

Agnieszka Górka: W tym roku skupiliśmy się bardzo na naszym projekcie, inne festiwale, z którymi współpracowaliśmy przeniosły się na rok 2022. To trudny czas dla wszystkich organizatorów, dlatego postanowiliśmy działać dekoratorsko w duchu recykling i no waste. Przerabiamy sety przygotowane na 2020, korzystamy z tego co mamy i dajemy im nowe życie. Nie oznacza to, że nasz festiwal straci na swojej atrakcyjności.

Będzie moc zaskakujących instalacji, nasze sceny mocno wyróżniają się na tle innych festiwali bogactwem kolorów, mocą detali i psychodelicznym vibem. Dodatkowo w nocy, dzięki mappingowi i sztuce wizualnej zyskują nowy, niezwykle sugestywny wymiar. Sztuka psychodeliczna ma estetykę, którą trudno pomylić z każdą inną, to ciekawe doświadczenie. Szczególnie lubię obserwować reakcje ludzi, którzy maja z nią do czynienia po raz pierwszy. Wtedy ciężko im się skupić na samej imprezie, bo chodzą z telefonami w dłoni i głównie robią zdjęcia.

A jak wyglądać będzie na terenie festiwalu kwestia bezpieczeństwa i higieny związana z koronawirusem?

Agnieszka Górka: Oczywiście nasz festiwal jest zorganizowany zgodnie z obowiązującymi wytycznymi rządu. Cała infrastruktura zorganizowana jest tak, aby zapewnić absolutne bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników. Będą płyny dezynfekujące, ochrona będzie dyskretnie zarządzać kolejkami i poszczególnymi strefami w ramach festiwalu. Zapraszamy serdecznie do zakupu karnetów, jeszcze są w cenie przedsprzedażowej w opcji on-line (www.egodropfestival.pl , sekcja BILETY). Dla spóźnialskich odłożyliśmy pulę na bramie. Wszyscy posiadający ważny bilet, zostaną wpuszczeni na teren festiwalu.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →