Helena Hauff, Joseph Capriati i Skream nowymi rezydentami BBC Radio 1. A to nie koniec

Fot. Materiały prasowe
News
bbc radio 1

Wrzesień przywołuje wiele skojarzeń. To właśnie teraz pełną parą rusza sezon na wiele odmian jabłek i gruszek. Uczniowie wracają do szkół, a swój schyłek mają outdoorowe wydarzenia. To także czas pierwszych ogłoszeń z jesiennego kalendarza imprez klubowych. Tym oto sposobem poznaliśmy harmonogram na najbliższe 30 dni Smolnej czy Jasnej. Z kolei brytyjskie BBC Radio 1 na początku pierwszego post-wakacyjnego miesiąca postanowiło ogłosić nowych rezydentów swoich cotygodniowych audycji.

Niczym ramówki w stacjach telewizyjnych BBC Radio 1 odświeża swoje zaplanowane na najbliższe miesiące audycje. Nowe nazwiska zasilają i tak spory skład rezydentów. Począwszy od przyszłego czwartku (ósmego września) jesienno-zimowe wieczory wypełnią się dawką najlepszej elektroniki. A jest na co czekać.

BBC Radio 1. Marzenie spełnione

Pierwszym nazwiskiem z sześciu nowych, którego mix usłyszymy na antenie brytyjskiej rozgłośni w najbliższych tygodniach jest Uncle Waffles. Dwudziestodwuletnia DJ-ka z RPA w ostatnich miesiącach przeżywa prawdziwy boom na swoją osobę. Początkowo za sprawą Drake’a publikującego fragmenty jej występów na swoim Instagramie. Obecny rozkwit artystki ma miejsce dzięki granym setom pełnych Amapiano. Fenomen „nowego gatunku muzycznego” bliżej opisaliśmy tutaj. Do przyszłej (?) gwiazdy światowych parkietów na anteny BBC Radio 1 dołączy w tym miesiącu Ahadadream. Wspierany przez Jamiego XX i Four Teta artysta ma w planach dostarczyć niejedne południowoazjatyckie dźwięki i klubowe bangery.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Październik z kolei będzie należał do Heleny Hauff i Elizy Rose. „Dawno zapomniana i nowa muzyka” – tak zdaniem Niemki będą brzmieć jej audycje. Rose ma zamiar udowodnić, że sukces piosenki lata 2022, B.O.T.A., nie jest dziełem przypadku. Mieszanka barwnych utworów z silnymi kobiecymi wokalami wypełnionymi dźwiękami brytyjskiej kultury klubowej zapowiada się intrygująco.

Im bliżej końca roku kalendarzowego, tym coraz zimniej. Innego zdania są Joseph Capriati i brytyjska legenda dubstepu Skream. Obaj panowie mają w planach podkręcić atmosferę w studio do granic możliwości.

Od dawna marzyłem o własnej rezydenturze w Radio 1. Jestem zaszczycony. Nie mogę się doczekać pierwszej audycji. To będzie coś bardzo wyjątkowego. Do usłyszenia w listopadzie

– skomentował Włoch.

Jestem absolutnie podekscytowany powrotem do Radio 1 Residency. W trakcie mojej rezydentury będę co tydzień zagłębiał Was w moją pasję do wielu gatunków muzycznych. Oznacza to, że będzie trochę refleksji nad moimi produkcjami i dotychczasową karierą. Nie wykluczam także kilku niepublikowanych kawałków

– skwitował dodatkowo Oliver Jones

Każdy mix będzie grany między 23:00 a 01:00 w czwartkowe noce. Do posłuchania wyłącznie na platformie BBC Sounds.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →