Skream debiutuje w Anjunabeats

Publicist

Skream wylądował w wytwórni, w której mało kto by się go kiedykolwiek spodziewał. Brytyjczyk wyprodukował remix do El Nido Trance Wax i tym samym zadebiutował w Anjunabeats!

Skream produkuje wszystko

Alias brytyjskiego producenta nie raz pojawiał się na łamach Muno. W ostatnim czasie trzykrotnie przywoływaliśmy Skreama z uwagi na jego stricte dubstepowe ruchy. Zaczęło się od spektakularnego rozpoczęcia serii występów w formule internetowej spod szyldu London Unlocked, następnie Twitter zawrzał na kilka dni przez potencjalną współpracę na linii Skream – Trampa, a skończyło się na jego kolejnym występie w brzmieniach 140/dubstep.

Skream z dubstepowym setem dla Phase Transition x Heritage London

Od miesięcy w powietrzu wisi jesienna premiera krążka Unreleased Classic, czyli nie lada gratki dla fanów Skreama z początków lat dwutysięcznych. Ale zanim jednak przyjdzie czas na powrót jego dubstepowego wcielenia, pogadajmy trochę o jego muzycznych podróżach w innych kierunkach elektroniki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego ostatnie wydawnictwa to prawdziwa kopalnia gatunkowości. Najpopularniejszy solowy release Skreama na Beatporcie to na chwilę obecną Trees, czyli blisko 8-minutowy brytyjski breakbeat w najlepszej okazałości.

SkreamTrees

Wydane również w IFEEL Instakord to ukłon w stronę techno, przy okazji współpracy z trio Rudimental przy kawałku So Sorry Skream wszedł na ścieżkę electro popową, a jego LOL OK z MUST DIE! i Akeosem to pierwsza styczność z riddimem, czyli najnowszym wcieleniem dubstepu.

Skream w Anjunabeats

Nasuwa się teraz ciekawe pytanie – czy skrzynka managementu Skreama jest codziennie zalewana prośbami o produkcję przez niego remiksu, czy to Skream wybiera sobie co remiksuje, a następnie stawia autora oryginału i wytwórnię przed faktem dokonanym? Claptone, Shyam P, The Clause, Route 94, Lila Drew, DJ Fresh, CamelPhat i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, a nadal nie opuściłem roku 2019 i kilka pozycji pominąłem.

Dotychczas wszystkie autorskie wizje Skreama opierały się o brzmienia techno, house i break. W wytwórniach znanych z reprezentowania takich gatunków były też wydawane. Kto jednak mu zabroni pojawić się w… jednej z największych trance’owych wytwórni należących do legend Above & Beyond?

Oliver Jones wziął pod warsztat zeszłoroczny kawałek El Nido pochodzący z debiutanckiego albumu Trance Wax, dodał mu swojej house’owej wirtuozerii i spokojnym tempem nie przekraczającym 130 BPM zadebiutował w słynnym Anjunabeats!

Posłuchaj El Nido w remiksie Skreama na Spotify

Remiks w wersji Extended dostępny oczywiście na platformie Beatport.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →