Skream wraca do korzeni – posłuchaj jak brzmi nowy dubstep!

News
Skream wraca do dubstepu

Miesiąc. Dokładnie tyle czasu zajęło Skream’owi stworzenie zupełnie nowych oldschool dubstepowych produkcji na potrzeby godzinnego występu w historycznym Royal Albert Hall w ramach serii London Unlocked, współorganizowanej przez Beatport i słynny Fabric London.

Skream – ojciec dubstepu

Oliver Dene Jones, lepiej znany światu jako Skream, jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych przedstawicieli dubstepu, którego początki sięgają blisko 20 lat wstecz do przełomu lat 2002/2003 kiedy to wspólnie z Bengą wydali dwie legendarne już EP – The Judgment (2003) oraz Hydro (2004).

Zagorzali zwolennicy dubstepowego Skreamizmu przez ostatnie lata musieli zadowalać się głównie starszymi klasykami jego autorstwa. Aczbowiem Oliver wkroczył na drogę house/disco, na trasie której – całe szczęście – w 2020 roku nastąpiło rozwidlenie sygnowane 140/dubstep.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2013 pisaliśmy: Skream porzuca dubstep?

Przez ostatnie 12 miesięcy na platformach streamingowych wylądowały trzy EP’ki Skream’a pełne klasycznego dubstepu, kolejno, z lat 2002-2003 (Unreleased Classics Vol. 1), 2004-2006 (Unreleased Classics Vol. 2), oraz Unreleased Classic Vol. 3. Mini albumy dały nam łącznie 26 nowych dubstepowych klasyków.

Będąc na fali klasycznego dubstepu Skream podjął się wyzwania stworzenia ekskluzywnego seta, w którego skład wejdą wyłącznie nowe, wyprodukowane w 30 dni, 140/dubstepowe kawałki. 

Skream i MC Crazy D

Dzisiejszy set to celebracja dźwięku/brzmienia, które mnie stworzyło od 2002. Starałem się przedstawić brzmienie z okresów, które mają dla mnie największe znaczenie. Wszystkie utwory stworzyłem w niespełna miesiąc. Świetnie się przy tym bawiłem i mam nadzieję, że Wam też się spodoba.

Skream wystąpił w Royal Albert Hall

Owoc jego działań ujrzał światło dzienne 14 marca 2021, podczas specjalnego eventu London Unlocked goszczącego w Royal Albert Hall gdzie zagrali Bradley Zero, Shy One oraz Skream do spółki z Crazy D. Relacja z wydarzenia była prowadzona za pośrednictwem YouTube i Facebook’a, a jej pełen zapis znajdziecie poniżej. Występ Skream’a rozpoczyna się w 1:56:00

Skream za pośrednictwem swojego konta na Twitterze potwierdził, że produkcje z seta zostaną oficjalnie wydane. W momencie pisania tego artykułu nie znamy szczegółowych dat premier.

 

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →