Skream x Benga powracają w 2022 roku

News

Dwóch pionierów dubstepu zaczęło ponownie pracować nad nową muzyką. Skream zapewnia, że wyniki jego współpracy z Bengą usłyszymy w 2022 roku.

Skream i Benga – bez nich dubstep by nie istniał

Kto z was pamięta rok 2009, w którym mieliśmy przyjemność dzielić się z wami nowiną o dwóch polskich występach już wtedy dwóch największych gwiazd dubstepu – Skreama i Bengi? Brytyjczycy zagrali wtedy w poznańskim Eskulapie i sopockim Sfinksie.

Dzisiaj, 11 lat później, to już nie gwiazdy, a żywe legendy gatunku mające status jego pionierów. Początek ich wspólnych spotkań w studio sięga lat 2003-2004 kiedy to światło dzienne ujrzały dwie EP’ki – The Judgment oraz Hydro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Posłuchaj Judgment Skream i Bengi

Ostatni raz mogliśmy usłyszeć produkcyjne nowość tej dwójki na początku 2009 roku. 30 marca nakładem wytwórni Tempa ukazała się mini EP’ka Magnetic Man z trzema singlami – The Cyberman, Eclipse i Glitch. Każdy z nich powstał dzięki Skreamowi, Bendze i Artworkowi.

Rozstanie z dubstepem na dłuższą chwilę

Obaj producenci z biegiem czasu rozstali się w pewien sposób z dubstepem. Skream od dobrych kilku lat prowadzi okraszoną sukcesami karierę na scenie disco i house, współpracując z jej największymi nazwiskami.

Sprawdź: Skream wraca do korzeni – posłuchaj jak brzmi nowy dubstep!

Czasem zdarza mu się przysłowiowy skok w bok w ramach serii Unreleased Classics, czy ekskluzywnych miksów jak ten dla London Unlocked oraz Phase Transition i Heritage London.

Benga zaś w 2014 roku zakończył karierę DJ-ską, aby skupić się na rodzinie i od tego czasu nigdy nie wrócił do muzyki na pełen etat. W 2016 roku znienacka wydał Future Funk EP, a dwa lata później singiel Psychosis.

Benga – Future Funk EP

Skream ogłasza powrót legendarnego duetu

Dosłownie dzień po zakończeniu tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia świat obiegła informacja, która spokojnie przebiła nie jeden gwiazdkowy prezent, w szczególności każdego fana dubstepu.

27 grudnia Skream poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że w 2022 nastąpi wielki powrót najsłynniejszego dubowego duetu – Skream x Benga 2.0.

Mało tego. Aktualnie Brytyjczyk przebywa w Nowej Zelandii, gdzie uderzył w niego zastrzyk muzycznej produktywności. Zamiast grania na żywo, Skream skupił się na pracy w studio, czego wynikiem są po dwa nowe collaby ze wspomnianym już Bengą i Friction, jeden z Kid Dramą oraz zabookowana wspólna sesja z duetem Prospa. Nie możemy doczekać się 2022 roku!

Skream – Unreleased Classics Vol. 3, posłuchajPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →