BBC startuje z podcastami o początkach rave’ów w Wielkiej Brytanii

News

BBC startuje z nowym cyklem podcastów. Ecstasy: The Battle of Rave opowie o początkach rave'ów w UK i wpływie ecstasy na kulturę taneczną w późnych latach 80' i 90'.

BBC po raz kolejny o kulturze klubowej

Ostatnie lata to niezwykle dobry czas dla kultury klubowej obracającej się nieodzownie wokół muzyki elektronicznej. Żyjemy w czasach, w których nocne lokale w całej Polsce (w normalnych warunkach) co weekend przeżywają oblężenie spragnionych tańca. Coraz więcej ludzi zaczyna interesować się tym, co dzieje się po zmroku w ich miastach. Rośnie świadomość muzyczna, a co za tym idzie zainteresowanie ambitnymi bookingami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z tego stanu rzeczy doskonale zdają sobie sprawę włodarze BBC. Stacja od lat wyznacza standardy radiowe, a audycję tworzone w rozgłośni od zawsze słynęły ze swojej jakości. Choć stacja już nie raz podejmowała temat naszej ulubionej kultury, to zawsze miło nam donosić o nowych przedsięwzięciach jej dotyczących. A to jest w pewien sposób wyjątkowe.

Ecstasy: The Battle of Rave – nowy podcast

Nowy podcast nosić będzie nazwę Ecstasy: The Battle of Rave i opowie od ecstasy oraz początkach rave’ów na Wyspach. Nie da się ukryć, że początki nielegalnych imprez tanecznych pod koniec lat 80′ i 90′ w UK były nieodzownie związane z popularyzacją tzw tego narkotyku. O jego roli kulturotwórczej mówiło się już nie raz, chociażby w kontekście łagodzącego wpływu na angielską młodzież, która masowo radykalizowała się pod wpływem środowisk kibicowskich.

Podcast zapowiada się niezwykle ciekawie nie tylko ze względu na samą tematykę, ale również realizację. Prowadzący – Chris Warburton  zapowiada kompleksowe podejście do tematu. Rozmawiać będzie zarówno z użytkownikami ecstasy, jak również z dealerami działającymi w tamtym czasie, użytkownikami popularnych „tablet” jaki i DJ-ami grającymi w tamtym czasie.

Tyree – Acid Crash

Jeśli to jeszcze za mało żeby was przekonać to może zaciekawi was fakt ścieżki dźwiękowej, która towarzyszyć będzie słuchowiskom. Imersję w klimacie tamtych lat ułatwi fakt kawałków puszczanych w przerwach od rozmów. Będzie dużo chicagowskiego house’u, brytyjskiego acid house’u, który nieodzownie kojarzy się z tamtym okresem. Pierwszy odcinek Ecstasy: The Battle of Rave trafi do sieci już 11 września. Zapowiada się niezwykle ciekawe słuchowisko!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →