BBC Radio 4 publikuje dokument radiowy o nocnym życiu Berlina

1 494
News
bbc radio 4 stworzyło audycję o nocnym życiu w Berlinie

Renomowana rozgłośnia radiowa BBC Radio 4, zrealizowała dokument o nocnym życiu Berlina. Półgodzinny reportaż opowiada o wpływie klubów na zmieniający się krajobraz miasta.

O klubach w Berlinie i ich roli

Emisja reportażu poświęconego nocnemu życiu Berlina miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Kwestia ta zaczyna być coraz częściej podnoszona w mediach głównego nurtu. Niestety, najczęściej w kontekście niezwykle trudnej sytuacji w jakiej znajduje się w tej chwili branża klubowa. Przypomnijmy, w wyniku pandemii w samej stolicy Niemiec pracę w nocnych przybytkach straciło ponad 9000 osób.

Emily Dust – GetDarker TV 228

Najnowszy dokument BBC Radio 4, zrealizowany przez DJ Emily Dust, opowiada o najbardziej aktualnych wydarzeniach związanych z berlińską sceną klubową. Punktem wyjścia do rozważań jest niezwykle niepokojące zjawisko, które można zaobserwować  w ostatnim czasie. Chodzi o tzw „club stabbing”. W wyniku decyzji administracyjnych, w ostatnich miesiącach coraz więcej klubów zmuszona była zamknąć swoje podwoje. Wszystko przez procesy gentryfikacji, który zaczyna dotyczyć Berlina coraz mocniej.  Za przykład może posłużyć chociażby casus Griessmuehle.

Wyborowi goście

W reportażu usłyszeć można tych, którzy o berlińskiej scenie klubowej wiedzą najwięcej. Wypowiedział się m.in. założyciel Tresora Dimitri Hegemann, główny manager YAAM –  Geoffrey Vassuer, reprezentant Partii Zielonych do spraw kultury klubowej w niemieckim parlamencie Georg Kössler, oraz przewodnicząca Berlin Clubcommision –  Pamela Schobess. 

Całość jest dostępna do odsłuchu pod tym adresem, Gorąco polecamy, bo materiał należy do tych naprawdę ciekawych i dobrze zrealizowanych.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.