„Więc chodź, pomaluj mój świat” muzyki elektronicznej w formie kosmosu. Wygląda… nieziemsko!

Fot. Dorothy
News
kosmos, muzyka elektroniczna, historia, kraftwerk

Układ Słoneczny – każdy zna, wie, jak wygląda. Czy zastanawialiście się, jakby się prezentował, gdyby w miejsce planet wstawić... artystów z historii muzyki elektronicznej? Na nietypowy pomysł wpadło brytyjskie studio kreatywne Dorothy. Electronic Solar System – Original Open Edition, bo ta został zatytułowany rysunek o wymiarach 40x50 cm, można zakupić za 30 funtów.

Kraftwerk jako Słońce, CAN to Merkury, Tangerine DreamWenus, w miejsce Ziemi umieszczono z kolei Jean-Michel Jarre’a. To tylko jedne z kilkudziesięciu pozycji umiejscowionych na zapierającej dech w piersiach interpretacji historii muzyki elektronicznej w formie grafiki przedstawiającej Układ Słoneczny. Jej autorem jest studio Dorothy z siedzibą w Liverpoolu. Jak sami o sobie mówią – „koneserzy chipsów, projektanci i sprzedawcy nadruków, produktów i innych wyrobów”.

Tak jak planety krążą wokół Słońca, a księżyce wokół planet, nasz nowy Electronic Solar System przedstawia masywne przyciąganie i wpływ, jaki zespoły takie jak Kraftwerk, CAN, Brian Eno, Depeche Mode, Aphex Twin i Daft Punk oddziałują na siebie nawzajem i na zespoły skoncentrowane wokół nich

– czytamy opis dołączony do pracy.
Electronic Solar System – Original Open Edition
Fot. Dorothy

Układ Słoneczny, jakiego nie znaliśmy

Prace studia Dorothy to nie tylko muzyka i świat popkultury. To dosłownie wszystko, co można przełożyć na papier, odwzorować po swojemu. Produkując wydruki, produkty i dzieła sztuki, które późnej są sprzedawane, licząca zaledwie klika osób ekipa dorobiła się intratnych współprac z najpopularniejszymi markami, takimi jak Tate Galleries, Barbican Centre, Design Museum, Moog, Liverpool FC i Google. Prace Brytyjczyków przez prasę opisywane były jako „misterne i ponadczasowe” i „cudownie pomysłowe”, a je same można było podziwiać w The Guardian, The Independent czy Forbes. Po pracach topograficznych, typowo ilustracyjnych przedstawiających mapy danego obszaru, przyszła pora na kosmos. Efekt? Nieziemski!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Electronic Solar System – Original Open Edition
Fot. Dorothy

The Electronic System to nie tylko planety, ale i księżyce czy nawet kometa. Rysunek do kupienia w formie plakatu przedstawia jedyną w swoim rodzaju interpretację początków współczesnej muzyki elektronicznej. Obok wspomnianych wcześniej Kraftwerk czy JMJ widzimy innych wpływowych twórców jak Daft Punk lub Brian Eno. Z kolei planety o nazwach Belleville Three, Aphex Twin i The Chemical Brothers wyróżniają się na tle reszty poprzez posiadanie własnych „księżyców” otaczających je z każdej strony.

Ciekawostką jest przedstawienie Delii Derbyshire z BBC Radiophonic Workshop, nazywanej „nieznaną bohaterką angielskiej muzyki elektronicznej”. Angielska kompozytorka przedstawiona jest na rysunku jako przecinająca Układ Słoneczny kometa mijająca w nieznacznej odległości inną pionierkę elektroniki, Björk.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →