Aphex Twin wydał własny token NFT

News

Richard D. James wkroczył na kontrowersyjny cyfrowy rynek, wystawiając na aukcji grafikę za 72.00 ETH.

Aphex Twin wkracza na rynek NFT

Aphex Twin lubi zaskakiwać swoich fanów. Nie inaczej jest tym razem – muzyk wydał własny NFT. Token pojawił się na platformie NFT Foundatio, na której to prowadzone są aukcje dzieł różnej maści artystów. Richard D. James wystawił na sprzedaż produkt o nazwie / afx \ / weirdcore \ <blockscanner>, który jest animowanym motywem jego twarzy. Aukcja została zamknięta w niedzielę wieczorem, artysta zarobił na niej 128 392,56 dolarów.

Część pieniędzy przeznaczę na sadzenie drzew albo przekaże je na projekty związane ze wspieraniem kultury – skomentował sprawę muzyk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

NFT – nowa epoka sprzedaży dzieł sztuki

NFT to niewymienialne tokeny oparte na łańcuchu bloków, które reprezentują prawa własności do danego przedmiotu kolekcjonerskiego. W praktyce tego typu rozwiązania są używane do tokenizowania wielu elementów – od cyfrowych kart z wizerunkami sportowców po utwory muzyczne i innego typu dzieła sztuki. Tokeny NFT mają szansę wesprzeć w szczególności twórców, umożliwiając im natychmiastowe zyski w postaci kryptowalut.

Pierwszym zespołem, który wystawił swoją płytę jako NFT był Kings of Leon. Album When You See Yourself trafił na aukcję na początku marca tego roku.

aphex twinPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →