Wiemy, gdzie w tym roku wystąpi Aphex Twin

fot. materiały prasowe
News
Aphex Twin

Legendarny producent Aphex Twin za pośrednictwem tajemniczej strony internetowej zasugerował, że pojawi się w tym roku na londyńskim festiwalu Field Day. Sprawdź szczegóły.

Aphex Twin. Koncert – doświadczenie

Kilka dni temu Aphex Twin nawiązał do występu na tegorocznej edycji Field Day. Wszystko za sprawą dość enigmatycznej strony internetowej, która pojawiła się w Internecie kilka dni temu. Strona z domeną 190823.co.uk odpowiada dacie festiwalu (19 sierpnia 2023) we wschodnio londyńskim Victoria Park. W typowy dla Aphex Twina sposób, na stronie nie znajdziemy zbyt wiele informacji względem nadchodzącego koncertu. Wszystko na czym możemy polegać to rozlane słowo LONDON z charakterystycznym logo Aphexa wypełniające stolicę Wielkiej Brytanii.

Aphex Twin
fot. facebook.com/aphextwinafx

Nowo powstały portal zawiera również przestrzeń, aby wprowadzić swój adres mailowy celem zachowania wszystkich aktualizacji. Na samym dole otrzymujemy informacje o polityce prywatności z notatką: „Chciałbym aby Waxarch Limited jako organizator tego teasera wysłał mi pocztą elektroniczną informacje na jego temat i wsztyckich nadchodzących nowości”. Waxarch Limited jest firmą macierzystą Field Day i All Points East – innego festiwalu w Victoria Park. Aphex w pełnej okazałości…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: 30-lecie „Selected Ambient Works 85-92” Aphex Twina

Richard David James urodzony w Irlandii dorastał w Lanner, w Kornwalii (Anglia). Już w wieku 12 lat zaczął swoją przygodę z muzyką. Będąc nastolatkiem pracował jako DJ. W latach 1988 – 1990 studiował inżynierię w Cornwall College. Pytany o swoje studia James odpowiada „muzyka i elektronika zawsze idą w parze”. Pierwsza część nazwy Aphex Twin zaczerpnięta jest od producenta sprzętu muzycznego, druga, „Twin” – upamiętnia starszego brata, także Richarda, który zmarł chwilę po urodzeniu.

Aphex Twin Live at Field Day 2017

Aby opisać muzykę tworzoną przez Aphex Twin (właściwie niemożliwą do skategoryzowania), jego własna wytwórnia – Rephlex Records wprowadziła w 1991 roku pojęcie „Braindance”. Braindance obejmuje najlepsze elementy innych gatunków, takich jak muzyka tradycyjna, klasyczna, elektroniczna, współczesna, popularna, industrialna, ambient, hip-hop, elektro, techno, break beat, hardcore, ragga, garage czy drum and bass. Braindance odnosi się do przyszłościowej muzyki elektronicznej, która zarówno pobudza umysł jak i wyzwala chęć tańca.

Tegoroczny występ Aphexa na Field Day będzie kolejnym, po legendarnym pokazie audiowizualnym w 2017 roku. W tym czasie wydał również album używający pseudonimu AFX, zatytułowany po prostu London 03.06.17. Mała pula płyt został całkowicie wyprzedana na festiwalu i szybko uderzyła w ogromne ceny na rynku winyli Discogs. Na występ w Polsce raczej nie ma co liczyć – ostatnia wizyta Aphexa to podwójny koncert na Sacrum Profanum w 2011 roku. Jedno jest pewne – to jeden z tych artystów, którego trzeba doświadczyć na żywo przed śmiercią.
Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →