Powstała książka o wszystkich utworach Aphex Twina

Beau Waddell - Aphex Twin: On Track / Sonic Bond Publishing
Kultura News
aphexik

Witajcie muzyczne świry! Mam dla Was pytanie - co robiliście w wieku 17 lat? Beau Waddell napisał i wydał obszerną i szczegółową książkę o twórczości Richarda D. Jamesa, znanego jako Aphex Twin. To absolutna gratka dla miłośników IDM-u i nie tylko, gdyż stanowi wnikliwą analizę i impuls do odkrywania muzyki brytyjskiego producenta, zarówno przez nowych słuchaczy, jak i weteranów brzmienia.

Must read

Książka Aphex Twin: Every Album, Every Song ukazuje 30-letnią historię muzyki Richarda D. Jamesa pod pseudonimem Aphex Twin, sięgającą jego pierwszego wydawnictwa w 1991 roku, Analogue Bubblebath. Pozycja wydana przez wydawnictwo Sonicbond Publishing jest częścią serii analizujących utwory popularnych artystów. Poprzednie edycje dotyczyły m.in. Briana Eno, Fleetwood Mac czy Pink Floyd.

Aphex Twin – Analogue Bubblebath

Ciekawy jest fakt, że publikacja została napisana przez niepełnoletniego Beau Wadella – mogę Was uspokoić, że nie jest to jego debiut pisarski i chłopak zna się na rzeczy, gdyż wielokrotnie publikowano jego twórczość chociażby w zbiorach poezji i beletrystyki oraz w magazynach, czyniąc go najmłodszym autorem niemal wszędzie, gdzie się pojawił. Jak czytamy, pochodzi z Watford i będąc melomanem od dziecka, gra na gitarze i tworzy własną muzykę – jest szczególnie zafascynowany rockiem, elektroniką i jazzem, a także szczyci się pragnieniem poszukiwania nowej brzmienia w różnych gatunkach – szacun!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Aphex Twin – Live @ Osmoze, Paris 1993

Wydawnictwo zawiera dogłębne spojrzenie na każdy z dotychczasowych wydanych sześciu albumów enigmatycznego artysty: obie części Selected Ambient Works, I Care About You Because I Do, Richard D. James, Druqs, oraz ostatniego – Syro. Co istotne, młody autor przygląda się również EP-kom i singlom wydanym przez Aphex Twina w wytwórniach płytowych, w tym R&S i Warp, a także zagląda do jego pobocznych i efemerycznych projektów: Caustic Window i Bradley Strider.

Swoją drogą – koniecznie sprawdźcie, poniższą reklamę opon Pirelli z multimedalistą olimpijskim Carlem Lewisem biegnącym do utworu The Garden Of Linmiri.

Pirelli – Carl in New York (1995, UK)

Aphex Twin: Every Album, Every Song jest do nabycia na stronie wydawcy oraz w Amazon za niecałe 100 zł.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →