Ikony muzyki i elektroniczne smaczki – nadchodzi Montreux Jazz Festival

fot. via facebook.com/montreuxjazzfestival
News
Montreux

Między 30 czerwca a 15 lipca odbędzie się prawdopodobnie najdłuższy i najważniejszy letni festiwal muzyczny w Europie. Montreux Jazz Festival to szwajcarska perła, na której usłyszymy największe postacie na świecie. Nie zabrakło także jakościowej elektroniki. Sprawdź szczegóły.

Montreux Jazz Festival. Where legends are born

Niech Was nie zmyli nazwa. Już od kilkunastu dobrych lat ten jeden z najstarszych europejskich festiwali nie jest stricte jazzowy, a miejscem, gdzie możemy zobaczyć największe gwiazdy różnej maści – od popu po elektronikę. Obecnie festiwal trwa ponad dwa tygodnie, gromadząc publiczność sięgającą 250 000 osób. Malownicze miasteczko położone nad Jeziorem Genewskim z widokiem na Alpy oraz Dolinę Rodanu stało się przystanią dla wielu artystów. Legendy wielu z nich rodziły się właśnie w tym miejscu.

Montreux Jazz Festival
fot. via facebook.com/montreuxjazzfestival

Montreux Jazz Festival, platforma wolności twórczej jest festiwalem jedynym w swoim rodzajyu. Niektórzy z artystów całkowicie zmieniają swoje koncerty specjalnie dla Montreux, podczas gdy inni błyszczą na legendarnych jam sessions festiwalu. W swojej 50-letniej historii Montreux gościło takie ikony muzyki jak Nina Simone, Miles Davis, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Marvin Gaye, Prince, Leonard Cohen, David Bowie, Elton John i Stevie Wonder. Swoje płyty nagrywali tu Queen, David Bowie, Deep Purple i wielu innych. Do dziś miejscowość cieszy się przeogromną popularnością wśród artystów i melomanów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Tauron Nowa Muzyka 2023 – relacja Muno.pl

Tegoroczna edycja Montreux Jazz Festival potrwa od 30 czerwca do do 15 lipca. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. Simply Red, Bob Dylan, Chris Isaak, Lionel Richie, Sam Smith, Iggy Pop, Norah Jones, Seal, Nile Rodgers & Chic czy Caroline Polachek. Nie zabraknie również elektronicznych smaczków w postaci Overmono, Worakls Orchestra i The Blaze. W line-upie obecne są również polskie akcenty – w tym roku szwajcarska publiczność usłyszy na żywo m.in. Hanię Rani, której występem w ramach cyklu Cerlce nieustannie się zachwycamy.

Hania Rani live at Invalides, in Paris, France for Cercle

Ceny biletów wahają się między 88 a 365 franków szwajcarskich. Pełen program jak i bilety znajdziemy na oficjalnej stronie wydarzenia.

56th Montreux Jazz Festival – Best of week 1Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →