Richie Hawtin i łotewska marka stworzyli nowy sprzęt

Richie Hawtin - fot. Erica Synths / Facebook
News Technologia
hawtin

Popularny kanadyjski didżej i producent połączył siły z łotewską marką Erica Synths by stworzyć Bullfroga -narzędzie edukacyjne do syntezy subtraktywnej, które z "łatwością pasowałoby również do dowolnej konfiguracji lub sprzętu na żywo". Nowy instrument został przedpremierowo zaprezentowany w ubiegły weekend na barcelońskim festiwalu Sónar.

Trochę Pegasus, trochę boutique

Bullfrog to półmodułowy instrument, który ma analogowy oscylator, przez co może łączyć falę sinusoidalną, falę pulsacyjną i szum, a także dwie zapętlone obwiednie uwalniające opcję ataku i wbudowany efekt opóźnienia. Jest też obwód próbkowania i trzymania, oscylator posiada kontrolę kształtu i częstotliwość FM, a także ma wbudowany głośnik. Syntezator nie jest znormalizowany, więc nie będzie hałasował, chyba że jego sekcje zostaną ze sobą połączone. Dostępne będą wymienne kartridże z presetami, nowymi dźwiękami i funkcjami, takie jak pięciostopniowy sekwencer, filtr górnoprzepustowy, sampler lub – coś dla miłośników acidu – generator linii basowej.

Na ten moment jeszcze nie ma żadnej wideoprezentacji sprzętu, także muszą Wam wystarczyć poniższe screeny ze strony firmy:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jako nastolatek czułem, że szukam odpowiedniego ujścia dla swojej kreatywności i w syntezie znalazłem ścieżkę. Te wspomnienia i koncepcje leżą u podstaw naszego syntezatora Bullfrog. Niezależnie od tego, czy czyjeś doświadczenie z Bullfrog wskaże mu karierę w muzyce elektronicznej, czy nie, naszym celem jest zarówno pielęgnowanie pasji do elektronicznych dźwięków, jak i promowanie przyjemnej, łatwej ścieżki nauki podstawowej syntezy dźwięku – mówi Richie Hawtin

Koniecznie przeczytaj: Dax J: „Żyjemy w ostatnim momencie, w którym muzykę wciąż tworzy człowiek” [wywiad]

Syntezator będzie dostępny w sprzedaży od 10 sierpnia 2023 – na ten moment nie znana jest jego cena, choć wiadomo już, że kartridże będą kosztować około 20 euro za sztukę.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →