Richie Hawtin testuje rewolucyjny system: gra utwór na żywo, a autor dostaje pieniądze

via facebook.com/richiehawtin
News
Richie Hawtin

Richie Hawtin w trakcie trasy koncertowej From Our Minds skorzysta z powstałej rok temu inicjatywy Aslice. Na czym to polega? To serwis, który ma za zadanie naprawić rozbieżność między dochodami didżeja i producenta. Sprawdź szczegóły.

Richie Hawtin w walce o równe prawa na linii dj-producent

O platformie Aslice, którego jednym z pomysłodawców jest DVS1 informowaliśmy już kilkukrotnie. Choć minął rok od jej zainicjowania, to wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród osób tworzących kulturę klubową. Na szczęście najwięksi gracze w stawce jak Richie Hawtin przychylnie odnoszą się do tego projektu. Kanadyjczyk ma zamiar wypróbować w pełnej okazałości wszystkie właściwości z jakimi związane są opcje w trybie Aslice. Powód? Pomoc w wypełnieniu luki w dochodach między DJ-ami a producentami muzyki elektronicznej.

Richie Hawtin
via facebook.com/richiehawtin

Didżeje są proszeni o dzielenie się procentem z ich honorarium (proponowane jest 5%) z producentami i artystami, których muzykę grają w jednym zestawie. Oznacza to, że gdyby zapłacono im 5000 funtów za zestaw, 250 funtów trafiłoby do artystów. Jeśli zagraliby 20 utworów – 12,50 £ za każdego producenta z setlisty. Wśród artystów korzystających podczas swoich setów z Aslice znajdują się m.in. Oscar Mulero, Denise Rabe, Psyk, Gerd Janson, Temudo, Mark Broom czy przedstawiciel wrocławskiej sceny Glassz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Richie Hawtin w filmie stworzonym do nowej wersji własnego klasyka

Richie Hawtin nawiązał współpracę z Aslice w celu zapewnienia bardziej sprawiedliwego ekosystemu muzycznego. Idzie za tym docenienie producentów za ich ciężką pracę i zaangażowanie w świecie muzyki. Hawtin chce teraz zapewnić producentom należne im tantiemy. Podczas każdego występu w ramach trasy From Our Minds podzieli się zyskami z producentami utworów, z których będzie korzystać w swoich setach. Wygląda na to, że w końcu ktoś wpadł na rozwiązanie, pokazujące szacunek i równość w miejscu pracy jakim są kluby i festiwale. Pionier techno jest zwolennikiem Aslice od dłuższego czasu. Support od takich artystów może tylko oznaczać, że przyszłość muzyki elektronicznej jest w dobrych rękach.

Aslice dopiero od roku jest w publicznej wersji beta. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, jak wielu DJ-ów już z niego korzysta. Dzięki nim wielu artystów otrzymuje pierwsze wynagrodzenia w życiu. Ta współpraca jest nie tylko wzorem tego, jak społeczności mogą dbać o siebie. Jest dowodem na to, że technologia Aslice może być nowatorskim źródłem danych dla wydawców i organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi

– Ethan Holben (CEO Aslice)

Technologia w społeczności DJ-skiej jest niesamowicie istotna. Aslice jest na najlepszej drodze do stworzenia wyrównanej i sprawiedliwej współpracy na linii DJ-producent. To także tworzenie relacji w środowisku, które do tej pory mogło działać w wątpliwy sposób ze względu na różne rankingi i popularność poszczególnych artystów. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie Aslice.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →