Chorwacki festiwalowy pewniak. Sonus Festival z pierwszym rzutem artystów

Fot. via medium.com
News
Sonus Festival

Istnieje kilka letnich europejskich festiwali, do których mamy absolutną pewność względem ich jakości. Sonus Festival w Chorwacji to nasz pewniak. W końcu za organizację odpowiedzialna jest ekipa jednej z najlepszych halowych techno imprez na świecie - Time Warp. Właśnie poznaliśmy pierwsze nazwiska. Jest grubo.

Sonus Festival. 10-lecie chorwackiej techno flagówki

Od 10 lat, pod koniec sierpnia każdego roku, tysiące fanów techno i house z całego świata zjeżdża się na plażę Zrcé w północnej Chorwacji. Wabikiem okazuje się 5-dniowy muzyczny maraton – Sonus Festival – pod egidą najlepszych w branży, czyli organizatora kultowego już eventu Time Warp.

sonus festival
fot. via festivalseason.es

Magia Sonus Festival, odbywającego się w tym roku w dniach od 20 do 24 sierpnia, tkwi w nieprawdopodobnej lokalizacji, zagwarantowanej pogodzie i kontakcie z muzyką od najlepszych na scenie. Wyspa Pag, miejsce całego zamieszania to nie tylko idealny spot na 5-dniowy rave – miejsce zachwyca głównie swoim naturalnym pięknem. Adriatyckie wybrzeże jest tłem niesamowitej księżycowej scenerii w otoczeniu dziwacznych naturalnych formacji skalnych. Wybrzeże olśniewa mieniącymi się zatokami, wyjątkowo czystą wodą i jednymi z najbardziej odosobnionych plaż, jakie można tylko sobie wyobrazić.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Festiwale z naszych mokrych snów. Tam chcielibyśmy pojechać w przyszłym roku

Plaża Zrcé uznawana jest za doskonalszą wersję Ibizy, oddalona ponad 1000 mil na północny wschód od słynnej hiszpańskiej wyspy. Papaya, Kalypso, Aquarius i Noa to Sonusowe sceny/kluby będące realnymi zamiennikami najlepszych miejscówek na Ibizie. Według wielu o wiele lepsze i na pewno dużo tańsze. Wszystkie kluby położone są wzdłuż tego samego pasa, a spacer między nimi zajmuje nie więcej niż dwie minuty.

Sonus Festival 2019 – aftermovie

Dodatkowo Sonus ma na tyle ciekawy format, iż w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych festiwali, ponowne wejście jest nie tylko dozwolone, ale wręcz konieczne. Z rozbudowaną opcją gastronomiczną dostępną wzdłuż plaży, korzyści z tej polityki stają się coraz bardziej widoczne w miarę trwania festiwalu. Podsumowując – tutaj wszystko się zgadza.

Pierwsze nazwiska

W tym roku na Sonus Festival usłyszymy łącznie 43 postaci z głównego nurtu elektronicznej muzyki tanecznej. Ekstraliga house i techno z pewnością nie okaże się magnesem dla poszukujących nowych brzmień. Wschody słońca w akompaniamencie muzyki Svena Vatha i prime time z brzmieniem Richie Hawtina wydają nam się jednak wystarczająco kusicielskie, aby zastanowić się nad tą opcją w kontekście letniego, festiwalowego wypadu. Obok wspomnianych herosów wystąpi m.in. Paula Temple, Loco Dice, Seth Troxler, Adiel, Hector Oaks czy Somewhen.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →