Chorwacki festiwalowy pewniak. Sonus Festival z pierwszym rzutem artystów

Fot. via medium.com
News
Sonus Festival

Istnieje kilka letnich europejskich festiwali, do których mamy absolutną pewność względem ich jakości. Sonus Festival w Chorwacji to nasz pewniak. W końcu za organizację odpowiedzialna jest ekipa jednej z najlepszych halowych techno imprez na świecie - Time Warp. Właśnie poznaliśmy pierwsze nazwiska. Jest grubo.

Sonus Festival. 10-lecie chorwackiej techno flagówki

Od 10 lat, pod koniec sierpnia każdego roku, tysiące fanów techno i house z całego świata zjeżdża się na plażę Zrcé w północnej Chorwacji. Wabikiem okazuje się 5-dniowy muzyczny maraton – Sonus Festival – pod egidą najlepszych w branży, czyli organizatora kultowego już eventu Time Warp.

sonus festival
fot. via festivalseason.es

Magia Sonus Festival, odbywającego się w tym roku w dniach od 20 do 24 sierpnia, tkwi w nieprawdopodobnej lokalizacji, zagwarantowanej pogodzie i kontakcie z muzyką od najlepszych na scenie. Wyspa Pag, miejsce całego zamieszania to nie tylko idealny spot na 5-dniowy rave – miejsce zachwyca głównie swoim naturalnym pięknem. Adriatyckie wybrzeże jest tłem niesamowitej księżycowej scenerii w otoczeniu dziwacznych naturalnych formacji skalnych. Wybrzeże olśniewa mieniącymi się zatokami, wyjątkowo czystą wodą i jednymi z najbardziej odosobnionych plaż, jakie można tylko sobie wyobrazić.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Festiwale z naszych mokrych snów. Tam chcielibyśmy pojechać w przyszłym roku

Plaża Zrcé uznawana jest za doskonalszą wersję Ibizy, oddalona ponad 1000 mil na północny wschód od słynnej hiszpańskiej wyspy. Papaya, Kalypso, Aquarius i Noa to Sonusowe sceny/kluby będące realnymi zamiennikami najlepszych miejscówek na Ibizie. Według wielu o wiele lepsze i na pewno dużo tańsze. Wszystkie kluby położone są wzdłuż tego samego pasa, a spacer między nimi zajmuje nie więcej niż dwie minuty.

Sonus Festival 2019 – aftermovie

Dodatkowo Sonus ma na tyle ciekawy format, iż w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych festiwali, ponowne wejście jest nie tylko dozwolone, ale wręcz konieczne. Z rozbudowaną opcją gastronomiczną dostępną wzdłuż plaży, korzyści z tej polityki stają się coraz bardziej widoczne w miarę trwania festiwalu. Podsumowując – tutaj wszystko się zgadza.

Pierwsze nazwiska

W tym roku na Sonus Festival usłyszymy łącznie 43 postaci z głównego nurtu elektronicznej muzyki tanecznej. Ekstraliga house i techno z pewnością nie okaże się magnesem dla poszukujących nowych brzmień. Wschody słońca w akompaniamencie muzyki Svena Vatha i prime time z brzmieniem Richie Hawtina wydają nam się jednak wystarczająco kusicielskie, aby zastanowić się nad tą opcją w kontekście letniego, festiwalowego wypadu. Obok wspomnianych herosów wystąpi m.in. Paula Temple, Loco Dice, Seth Troxler, Adiel, Hector Oaks czy Somewhen.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →