Albania rzuca rękawice polskim festiwalom? KALA i ION z pierwszymi, mocnymi ogłoszeniami

Fot. materiały prasowe
News
Albania

Jaki europejski kraj za kilka lat może zostać nową potęgą festiwalową? Wszystko wskazuje na to, iż Albania na stałe wpisze się w kalendarz poszukujących mniej oczywistych destynacji na festiwalową eskapadę. Najwięksi gracze w stawce – KALA i ION – ogłosiły swój wstępny program na przyszłoroczne edycje. Sprawdź.

Albania. Festiwalowa alternatywa

Albania to państwo dynamicznie zmieniające się. Kraj rozwoju, kontrastów, trochę tajemniczy, lecz jednocześnie gościnny i otwarty. Ma wiele do zaoferowania odwiedzającym i właśnie ten turystyczny potencjał sprawia, że Albania coraz bardziej nastawia się na międzynarodową turystykę.

Czytaj także: Festiwale z naszych mokrych snów. Tam chcielibyśmy pojechać w przyszłym roku

Albania – państwo, którego populacja jest mniejsza niż w chociażby w samym Berlinie, nie ma co liczyć na podobny splendor i zainteresowanie, co sąsiadujące z nią Grecja czy Serbia. Nietrudno o ten stan przez fakt, iż jedynymi miastami, z którymi mieliśmy do czynienia z jakąkolwiek muzyką elektroniczną, były Tirana, Wlora i Shengjin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Albania
fot. via thedjrevolution.com

Każdego roku Albania gości u siebie coraz większą liczbę osób, ale wciąż nie jest to region tak oblegany, jak Chorwacja, czy Czarnogóra. Skąd więc pomysł, że państwo to może być strzałem w dziesiątkę przy planowaniu naszych letnich festiwali? Połączenie zapierających dech krajobrazów i niskich cen stały się przyczynkiem dla organizatorów do zainwestowania w festiwale muzyczne. Nie bez kozery wspomina się o Albanii jako o przyszłym gigancie dla branży związanej z muzyką elektroniczną.

KALA & ION – flagowe destynacje

Jesteśmy po pierwszych ogłoszeniach dwóch największych albańskich imprez z muzyką elektroniczną. W szybko zmieniającym się krajobrazie festiwalowym KALA oferuje nowy sposób doświadczania letniego eventu. To miejsce, gdzie muzyczne doznania łączą się z wakacjami na plaży w ekscytującym offbeatowym miejscu. Trwający od 31 maja do 7 czerwca festiwal wyróżni się dużą liczbą zespołów i długimi, 5-godzinnymi setami DJ-skich headlinerów. Pierwsze ogłoszenia skompletowały takie zespoły i nazwiska jak Prins Thomas, Leon Vynehall, Marcellus Pittman, Shanti Celeste, CC:DISCO! czy Hunee & Antal. Zainteresowani KALĄ muszą liczyć się z karnetem w cenie 269 funtów.

Kala 2018: Aftermovie

Prowadzony przez zespoły stojące za KALA Festival ION odbędzie się w terminie od 6 do 13 września w nadmorskim kurorcie Dhërmi. Wielu z pierwszych potwierdzonych artystów na 2023 rok zagra kilka setów w ramach tygodniowego festiwalu. Na ION pojawią się m.in. DJ Stingray 313, Sonja Moonear, Dixon, Nicolas Lutz, Daniel Avery oraz Helena Hauff. Karnety zakupimy po wcześniejszej rejestracji na oficjalnej stronie wydarzenia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →