Nauka pod okiem Richie Hawtina? Pionier techno ogłasza konkurs na stypendium doktoranckie

fot. facebook.com/richiehawtin
News
Richie Hawtin

Wizjoner muzyki elektronicznej i pionier techno - Richie Hawtin - odsłania szczegóły dotyczące stypendium doktoranckiego na Uniwersytecie w Huddersfield. Zwycięski kandydat będzie miał zniesione opłaty i otrzyma wsparcie dydaktyczne od Hawtina w trakcie trwania nauki.

Profesor Richie Hawtin

Studia w szanowanym uniwersytecie pod okiem Richie Hawtina? Brzmi jak spełnienie marzeń dla każdego, kto wiąże przyszłość z muzyką elektroniczną. W dniu wczorajszym Hawtin na na Uniwersytecie w Huddersfield ujawnił szczegóły dotyczące otrzymania kompleksowego stypendium. The Richie Hawtin PhD Scholarship in Electronic Music, Cultures and Production – tak brzmiące wnioski o stypendium przyjmowane są do 10 lutego. Nauka rozpocznie się z dniem 10 września 2023 roku – opiekunem będzie sam Plastikman, który oferuje wsparcie merytoryczne w trakcie trwania nauki. Tutoriale od Hawtina? Bralibyśmy w ciemno.

Richie Hawtin
fot. via Neighbourhood

Uniwersytet w Huddersfield ma głębokie powiązania z Richie Hawtinem. Sam zainteresowany stanowił tam przedmiot doktoratu około dekady temu. Od czasu otrzymania doktoratu honoris causa, Richie stale odwiedza uczelnie, oferując mistrzowskie kursy i indywidualne sesje najlepszym studentom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Richie Hawtin w filmie stworzonym do nowej wersji własnego klasyka

Swojej ekscytacji związanej z partnerstwem z ikoną techno nie kryje profesor Rupert Till, szef Wydziału Muzyki i Sztuk Projektowych Uniwersytetu.

Nasza nauka oscyluje w obrębie szeroko pojętej muzyki. Przybliżamy naszym studentem zagadnienia z muzyki elektronicznej, tanecznej, klubowej, kulturę DJ-ską czy tematy związane z kompozycją lub analizą. Współpraca z Richiem? Hawtin założył swoją wytwórnię, firmę technologicznę, fundusz inwestycyjny, markę alkoholu, prowadził rezydencję na Ibizie oraz napisał wiele definiujących gatunek albumów. Jest to wspaniała okazja, aby wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie

Richie Hawtin’s Model One Masterclass – University of Huddersfield

Uniwersytet posiada ponad 20 różnych studiów nagraniowych i produkcyjnych, wszystkie wyposażone w najwyższej klasy sprzęt, oprogramowanie i wtyczki. Uczelnia dysponuje także imponującą kolekcją wiodących w branży mikrofonów i sprzętu nagraniowego. Wybrany kandydat będzie pracował w ramach Popular Music Studies Research Group. Grupa ta jest częścią centrum badań nad muzyką i jej technologiami.

Jestem zaszczycony kontynuując moją relację z Uniwersytetem w Huddersfield. Czuję sporą odpowiedzialność ale i radość uczestnicząc w ich programie PhD Scholarship. Zaoferuje moje doświadczenie i wgląd w wiele obszarów kultury techno, w którą angażuje się przez ostatnie trzydzieści lat. Postaram się pomóc studentom w eksploracji przeszłości i wewnętrznych działań naszego przemysłu.

– Richie Hawtin

Wybrany kandydat może oczekiwać pełnego zwolnienia z opłat za naukę. Studia doktoranckie w pełnym wymiarze godzin, trwające przez trzy lata rozpoczną się we wrześniu 2023 roku. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziemy pod tym adresem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →