Czarne dziury w muzyce elektronicznej, czyli jak powstał album prosto z kosmosu

Fot. Mark Garlica
News
czarna dziura muzyka

Belgijski matematyk i muzyk dr Valery Vermeulen stworzył elektroniczny, audiowizualny album muzyczny, wykonany w całości z sonifikacji danych z czarnych dziur. Brzmi niesamowicie? Dokładnie takie jest. Mikromedas AdS/CFT 001 ukaże się 3 grudnia.

Valery Vermeulen, doktor z matematyki i magister z produkcji muzyki, od lat interesuje się pracą z zakresu łączenia sztuki i nauki. Belg znany jest w swoim środowisku z przekształcania strumieni danych z różnych modeli czarnych dziur w dźwięk i muzykę poprzez sonifikację danych. Album Mikromedas AdS/CFT 001 zostanie wydany 3 grudnia przez londyńską wytwórnię płytową, Ash International.

Mikromedas AdSCFT001 3D visualisation of interior of black hole

Muzyka z czarnych dziur. My w szoku

Centralnym punktem projektu Mikromedas Ads/CFT 001 jest fascynujący świat astrofizycznych czarnych dziur. Cała muzyka w utworze została wyprodukowana przy użyciu danych pochodzących z modeli symulacyjnych astrofizycznych czarnych dziur i regionów o ekstremalnych polach grawitacyjnych. Album jest również częścią trwającej serii elektronicznych występów Vermeulena, AsS/CFT, która wykorzystuje „dane pochodzące z kosmosu i głębokiego kosmosu oraz astrofizyczne modele symulacyjne”. Skupia się ona na poszukiwaniu ogólnej teorii fizyki, która mogłaby zjednoczyć fizykę kwantową i ogólną teorię względności Einsteina.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tej serii badane są nowe sposoby integrowania różnych nowych paradygmatów i zjawisk. Główną rolę odgrywa astrofizyka czarnych dziur i związane z nimi modele symulacji numerycznych. Jednak również inne obiekty, takie jak białe dziury, gwiazdy neutronowe, białe karły czy idee pochodzące z różnych teorii kwantowej grawitacji, takich jak kwantowa grawitacja pętlowa czy holografia, są kluczowymi elementami do realizacji kilku utworów w ramach serii AdS/CFT Performance Series.

– powiedział Vermeulen

Mikromedas AdS/CFT 001 (Trailer)

Symulacje fuzji czarnych dziur, fal grawitacyjnych, gwiazd neutronowych oraz zachowania cząstek elementarnych w pobliżu czarnych dziur i białych karłów, zostały wykorzystane do stworzenia ekskluzywnego materiału źródłowego albumu. Dane do albumu zostały zebrane i wygenerowane we współpracy z kilkoma partnerami akademickimi, w tym z Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Alabama (USA), Instytutem Fizyki Teoretycznej KU Leuven (Belgia), Centrum Astrofizyki Plazmy Matematycznej KULeuven (Belgia), Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia), kosmologiem kwantowym prof. Dr. Thomasem Hertogiem, byłymi współpracownikami współpracownikami Stephena Hawkinga, prof. dr. Matthiasem Kaminskiemdr. Casey’em Cartwrightem czy dr. David Eelbode.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →