Czarne dziury w muzyce elektronicznej, czyli jak powstał album prosto z kosmosu

Fot. Mark Garlica
News
czarna dziura muzyka

Belgijski matematyk i muzyk dr Valery Vermeulen stworzył elektroniczny, audiowizualny album muzyczny, wykonany w całości z sonifikacji danych z czarnych dziur. Brzmi niesamowicie? Dokładnie takie jest. Mikromedas AdS/CFT 001 ukaże się 3 grudnia.

Valery Vermeulen, doktor z matematyki i magister z produkcji muzyki, od lat interesuje się pracą z zakresu łączenia sztuki i nauki. Belg znany jest w swoim środowisku z przekształcania strumieni danych z różnych modeli czarnych dziur w dźwięk i muzykę poprzez sonifikację danych. Album Mikromedas AdS/CFT 001 zostanie wydany 3 grudnia przez londyńską wytwórnię płytową, Ash International.

Mikromedas AdSCFT001 3D visualisation of interior of black hole

Muzyka z czarnych dziur. My w szoku

Centralnym punktem projektu Mikromedas Ads/CFT 001 jest fascynujący świat astrofizycznych czarnych dziur. Cała muzyka w utworze została wyprodukowana przy użyciu danych pochodzących z modeli symulacyjnych astrofizycznych czarnych dziur i regionów o ekstremalnych polach grawitacyjnych. Album jest również częścią trwającej serii elektronicznych występów Vermeulena, AsS/CFT, która wykorzystuje „dane pochodzące z kosmosu i głębokiego kosmosu oraz astrofizyczne modele symulacyjne”. Skupia się ona na poszukiwaniu ogólnej teorii fizyki, która mogłaby zjednoczyć fizykę kwantową i ogólną teorię względności Einsteina.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tej serii badane są nowe sposoby integrowania różnych nowych paradygmatów i zjawisk. Główną rolę odgrywa astrofizyka czarnych dziur i związane z nimi modele symulacji numerycznych. Jednak również inne obiekty, takie jak białe dziury, gwiazdy neutronowe, białe karły czy idee pochodzące z różnych teorii kwantowej grawitacji, takich jak kwantowa grawitacja pętlowa czy holografia, są kluczowymi elementami do realizacji kilku utworów w ramach serii AdS/CFT Performance Series.

– powiedział Vermeulen

Mikromedas AdS/CFT 001 (Trailer)

Symulacje fuzji czarnych dziur, fal grawitacyjnych, gwiazd neutronowych oraz zachowania cząstek elementarnych w pobliżu czarnych dziur i białych karłów, zostały wykorzystane do stworzenia ekskluzywnego materiału źródłowego albumu. Dane do albumu zostały zebrane i wygenerowane we współpracy z kilkoma partnerami akademickimi, w tym z Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Alabama (USA), Instytutem Fizyki Teoretycznej KU Leuven (Belgia), Centrum Astrofizyki Plazmy Matematycznej KULeuven (Belgia), Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Antwerpii (Belgia), kosmologiem kwantowym prof. Dr. Thomasem Hertogiem, byłymi współpracownikami współpracownikami Stephena Hawkinga, prof. dr. Matthiasem Kaminskiemdr. Casey’em Cartwrightem czy dr. David Eelbode.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →