Nowy rok, nowy ja? Nie u Spotify, który ogłasza HiFi, ale sam nie wie, kiedy wejdzie w życie

Fot. Defocus Media
News
Spotify, Hifi, luty

Gromkie zapowiedzi, najczystsza jakość dźwięku i obietnice schowane do kosza. Tak w największym skrócie można opisać najnowszą decyzję Spotify o (nie) wprowadzeniu do swojej oferty jakości dźwięku HiFi. Jak informują włodarze szwedzkiego potentata serwisów strumieniowych, brak na chwile obecną szczegółów dotyczących... daty wcielenia jej w życie.

Jeszcze w lutym ogłaszano plany wprowadzenia usługi premium HiFi do końca 2021 roku. Nazywa się Spotify HiFi i ma zapewnić użytkownikom platformy Spotify streaming w jakości odpowiadającej płytom CD. Jednak po zeszłorocznych zapowiedziach pozostały tylko piękne grafiki i miliony rozczarowanych użytkowników. HiFi jak nie było, tak nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Jak swoją decyzję tłumaczą Szwedzi?

Spotify. Oferta, która źle się zestarzała

Wszyscy czekają, nikt nic nie wie. Nawet sam Spotify nie jest w stanie się określić, kiedy szumnie zapowiedziana jakość HiFi, będzie dostępna w ich ofercie. Pierwsze doniesienia o bezstratnej wersji audio w swoich usługach streamingowych pojawiły się prawie pięć lat temu, kiedy firma zaczęła testować tę opcję z niewielką grupą użytkowników. Dostępny wówczas panel „Spotify Hi-Fi” wart od 5 do 10 dolarów brzmi mocno… nieaktualnie w obliczu konkurencji – w tym przypadku Apple Music, które umożliwia użytkownikom słuchanie ulubionych utworów w jakości płyt CD w ramach standardowej ceny subskrypcji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotify, HiFi
Fot. Spotify

Po upływie dekady i kolejnych zapowiedziach o wprowadzaniu jakości HiFi słuch zaginął. Nie dziwi zatem fakt grupowego poruszenia wśród osób korzystających z usług Szwedów. Na jednym z forów społecznościowych Spotify rozbrzmiała dyskusja na temat zaistniałej sytuacji. Na pytanie: „kiedy pojawi się Spotify HiFi”, jedna z osób zarządzanych profilem firmy odpowiedziała:

Wiemy, że jakość dźwięku HiFi jest dla Was ważna. Czujemy to samo i jesteśmy podekscytowani, że w przyszłości dostarczymy użytkownikom Premium doświadczenia Spotify HiFi. Nie mamy jednak jeszcze szczegółów dotyczących dat wprowadzenia jej do naszych usług. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie nic więcej Wam przekazać.

W maju 2021 roku najbardziej spostrzegawczy właściciele kont Premium mogli pomyśleć, że długo wyczekiwana opcja została wprowadzona. Na ich nieszczęście był to jedynie błąd aplikacji, który na krótko ujawnił ukryte menu odtwarzania multimediów HiFi. Podobno do trzech razy sztuka. Może uda się w tym roku.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →