90% muzyki odtwarzanej na Spotify pochodzi od 1% artystów

News
Protesty przeciwko Spotify na całym świecie

Firma analityczna Alpha Data przeprowadziła specjalne badania, z których wynika, że niemal całość streamowanej muzyki pochodzi od zaledwie 1% artystów.

Spotify – najbogatszy 1%

Jak donosi magazyn Rolling Stone, w zeszłym roku 1,6 miliona artystów udostępniło swoją muzykę poprzez serwisy streamingowe, ale aż dziewięć na dziesięć odtwarzanych utworów pochodziło zaledwie od 16,000 najbardziej popularnych twórców. Prawie połowa wszystkich artystów na platformach streamingowych uzyskała odsłuch na poziomie niższym niż 100 utworów. Badania przeprowadzone przez firmę analityczną Alpha Data wykazały, że 90% muzyki odtwarzanej na Spotify pochodzi od zaledwie 1% artystów

Liczby te pokazują, jak niewiele może zarobić zdecydowana większość muzyków na odtwarzaniu swoich utworów na Spotify. Napster oferuje najhojniejsze płatności ze wszystkich najbardziej popularnych serwisów streamingowych – 0,019$ za odtworzenie jednego nagrania, podczas gdy YouTube płaci już tylko 0,00069$ za obejrzenie jednego teledysku, a Spotify 0,00150$ za odtworzenie jednego numeru.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotify vs. Bandcamp

Na tym tle zdecydowanie wybija się Bandcamp, który aż 80% całej sprzedaży z muzyki trafia bezpośrednio do artystów i wytwórni. Dodatkowo w każdy pierwszy piątek miesiąca, przez cały trwający obecnie rok, Bandcamp zrezygnuje z własnych udziałów w przychodach ze sprzedaży płyt i gadżetów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →