Spotify uruchomił nową funkcję AI DJ – przełom?

fot. Steijn Leijzer / Unsplash
News Technologia
DJ

W ostatnich miesiącach przyzwyczailiśmy się do rozmaitych newsów na temat rosnącego znaczenia sztucznej inteligencji - również w branży muzycznej. Tymczasem szwedzki gigant streamingowy Spotify wprowadza rewolucyjną nowinkę do swojej aplikacji - "Twojego własnego DJ-a".

Twój wirtualny DJ

Nowa funkcja Spotify na pierwszy rzut oka prezentuje się jakby bardziej rozwinięta forma spersonalizowanej playlisty – na podstawie zdobywanych informacji (gustu słuchacza) algorytm dostarcza wyselekcjonowane utwory, które powinny trafiać w indywidualne preferencje. Wśród proponowanych numery znajdą się zarówno nowe kawałki, a także te, których nie słuchano od lat. Oprócz samych piosenek otrzymamy realistyczny komentarz głosowy wirtualnego „prezentera-didżeja”. Obecnie jedynym głosem nowej funkcji jest wieloletni pracownik Spotify, który prowadził poranny podcast The Get Up oraz jest obecnie szefem ds. Partnerstwa Kulturalnego w firmie – Xavier „X” Jernigan.

Mamy ekspertów w różnych gatunkach, którzy znają muzykę i kulturę na wylot – nikt nie zna sceny muzycznej lepiej niż oni. Dzięki temu generatywnemu narzędziu sztucznej inteligencji nasi redaktorzy mogą wykorzystać swoją wrodzoną wiedzę w sposób, który nigdy wcześniej nie była możliwy. DJ zna Ciebie i Twój gust muzyczny tak dobrze, że przejrzy najnowsze wydawnictwa, które na pewno Ci się spodobają, bądź przeniesie Cię z powrotem do nostalgicznej playlisty, którą powtarzałeś w zeszłym roku – czytamy w oficjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej Spotify

Introducing DJ | Spotify

Zobacz także: Setki milionów subskrypcji. Spotify pobił właśnie wszelkie rekordy

Na ten moment AI DJ w Spotify będzie dostępny w wersji testowej wyłącznie dla użytkowników subskrypcji Premium w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jeszcze nie wiadomo kiedy nowa funkcja trafi do użytkowników w Europie i Polsce.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →