Ważna nowość w apce Bandcampa

fot. Ben Blennerhassett / Unsplash
News Technologia
streaming

Każdy o to prosił, wszyscy tego potrzebowali. 15 luty jest przełomową datą w historii jednego z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie. Bandcamp - po długim okresie czekania - nareszcie wprowadził starą/nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej.

Playlista

Długo czekaliśmy, by to ogłosić – odpowiedź brzmi „tak” – czytamy w FAQ serwisu na temat tworzenia playlist

Nowość została wprowadzona do aplikacji Bandcamp Fan, w ostatnim tygodniu. Ułatwi ona użytkownikom personalizowanie odtwarzania swoich ulubionych utworów zakupionych na stronie.

Możesz teraz używać aplikacji Bandcamp Fan do tworzenia list odtwarzania z muzyki ze swojej kolekcji. To dopiero początek, w nadchodzących miesiącach dodamy więcej funkcji list odtwarzania – czytamy w ogłoszeniu aktualizacji Bandcamp Fan z 15 lutego

Funkcja jest dość okrojona, gdyż działa ona jedynie na aplikacji mobilnej – nie pojawiła się jeszcze na komputerach. Ponad to użytkownicy mogą odtwarzać tylko i wyłącznie te utwory, które już kupili, także nie ma tu mowy o takim zastosowaniu jak u konkurencji – Spotify czy TIDAL.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koniecznie przeczytaj: Epic Games kupuje Bandcamp. Katastrofa czy rewolucja?

Dynamiczna zmiana

Większość fanów Bandcamp wie, że strona jest niezależną firmą stawiającą pierwszeństwo przed artystami od momentu powstania w 2008 roku. Od tego czasu kradnie wybitnych artystów, takich jak Low Places, Amanda Palmer i Bedhed, z dużych wytwórni i angażuje się w godną pochwały działalność charytatywną zarówno dla muzyków, jak i fanów.Niebawem minie rok od czasu gdy Bandcamp został kupiony przez gameingowego molocha – firmę zajmującą się grami m.in. Fortnite, która od 2018 roku toczy również dobrą walkę o artystów z branży gier wideo.

The Bandcamp Situation

Sprawdź także: Jest porozumienie w sprawie BandcampPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →