Polska wokalistka i Tricky znów łączą siły w znakomitym utworze z jej solowego debiutu

via instagram.com/trickyofficial/
News

Kochamy takie historie. Tricky, absolutny wizjoner muzyki awangardowej, kilka lat temu - dość przypadkowo - napotkał na swojej drodze polską wokalistkę, Martę Złakowską. Od tego momentu trwa ich wspólna przygoda, natomiast brytyjski muzyk nie wyobraża sobie już koncertować bez udziału Marty. Duet ponownie łączy siły dając nam pierwszy, solowy album artystki .

Marta i Tricky na wspólnej drodze

Marta Złokowska i Tricky poznali się w listopadzie 2017 roku, gdy ikona trip-hopu dawała w Krakowie jeden ze swoich koncertów. Wystosował wówczas prośbę do polskich organizatorów o pomoc w znalezieniu wokalistki, która mogłaby z nim gościnnie wystąpić. Radio Kraków, promujące wówczas zespół meeow, do którego należała Złakowska, zadzwoniło do niej z propozycją. Artystka bez namysłu zgodziła się, prezentując byłemu członkowi Massive Attack jedną z propozycji z jego bogatej dyskografii. Marta zachwyciła swoim wokalem Tricky’ego, czego następstwem była wspólna trasa koncertowa.

Marta Złakowska / fot. materiały prasowe

Najnowszy krążek When It’s Going Wrong ukaże się 31 marca za pośrednictwem wytworni Tricky’ego, False Idols. Marta Złakowska to postać doceniona przez najlepszych branżowców na świecie – jej wokalem zachwycił się The Guardian, Pitchfork oraz Vogue Deutschland.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nad najnowszym albumem, wyprodukowanym przez swojego mentora, Marta pracowała przez blisko sześć lat. Samotne podróże między domem w Krakowie a studiem w Berlinie zmaterializowały się w postaci emocjonalnej płyty When It’s Going Wrong.

Czytaj także: Tricky ponownie rozpada się na kawałki

Bezkompromisowe ciepło i sceniczny magnetyzm dorastającej w Płocku wokalistki przysporzył jej status niekwestionowanej perły w koronie labelu False Idiols. Muzyczne aspiracje Marty sięgają czasów, gdy szkoliła się w klasycznym i jazzowym wokalu. W tym samym okresie czerpała inspiracje z całego spektrum muzyki – uwielbiała R&B, soul, a nawet minimal techno. Wolne chwile wolała spędzać ze swoim najlepszym przyjacielem – muzyką, którą studiowała w nadziei na zostanie docenioną wokalistką.

Marta & Tricky – When It’s Going Wrong

When It’s Going Wrong wypełniają wokalizy wschodzącej gwiazdy, odbywającej podróż przez zwątpienie w siebie i niepewność do odnalezienia twórczego głosu i wewnętrznej siły. Marta pamięta ten moment, kiedy Tricky odwrócił się do niej w studio i cicho powiedział – Ty nie tworzysz muzyki, muzyka tworzy ciebie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →