Katy B headlinerką WROSound 2023

Katy B / materiały prasowe
Festiwale
katy b

Line-up festiwalu WROsound, organizowanego pod hasłem „urban jungle”, zamyka jedna z czołowych artystek sceny basowej początku lat 10. - popularna brytyjska wokalistka Katy B.

Powrót po latach

Kathleen Anne Brien, znana pod aliaem Katy B, skończyła prestiżową BRIT School w Londynie (wśród absolwentek znajdziemy choćby Adele czy Amy Winehouse) i w 2010 roku singlami Katy on a Mission i Lights On po raz pierwszy wdarła się na brytyjskie listy przebojów. Jej twórczość to wysokooktanowa parada hitów bazująca na miksie muzyki pop, UK garage, drum’n’bass i dubstep.

Mosca — What You Came For (ft. Katy B)

W 2021 roku wróciła do nagrywania po dłuższej przerwie i wydała krążek Peace and Offerings, będący podsumowaniem czasu osobistych przemian podczas lockdownu. Natomiast z początkiem 2023 roku artystka zaskoczyła idealnym bangerem – utworem Paradise, który został nagrany z Kings Of The Rollers.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kings Of The Rollers + Katy B – Paradise

WROSound – sporo muzyki

Headlinerka dołączyła do line-up’u, który z pewnością zadowoli fanów rapu, trip-hopu, elektroniki i alternatywy. Na scenie głównej wystąpi Tricky – legenda trip-hopu, brytyjski wokalista i producent muzyczny, a wraz z nim nasza rodaczka, Marta Złakowska.

Tricky – Evolution Revolution Love

Za selekcję elektroniki pełnej nostalgii będzie odpowiadał Kidnap, producent z Sheffield. Serca nie będą szczędzić energetycznych bitów, Brodka zagra materiał ze swojego ostatniego wydawnictwa Sadza, a asthma wraz z zespołem dorzucą trochę rapowych wersów i punkowej energii. BOKKA będzie świętować 10. urodziny, a brodachè pokażą gęstość w bicie i przestrzeń w bycie. Lokalni artyści zaprezentują się na scenie „Tak Brzmi Wrocław” – projektu, który nawiązuje do historii i początków festiwalu. Duet We Draw A postawi na sad disco, natomiast Zima Stulecia na melancholijną elektronikę w towarzystwie muzyki improwizowanej na syntezatory i perkusje. Rycerzyki wprowadzą klimat lat 80. swoją nostalgiczno-ekstatyczną muzyką wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu, a Guest Julka zaprezentuje materiał zawieszony między soulem a rapem. Duet EKHTO połączy taneczny nastrój z liryczną wrażliwością, a Baby Meelo porwie publiczność bez błyskotek i fajerwerków, ale wśród oparów dymu i z bezczelną szczerością w wersach.

Brodka – Sadza

WROSound – bilety

Festiwal WROsound, organizowany przez Strefę Kultury Wrocław, odbędzie się w dniach 14-15 lipca na placu przed Impartem we Wrocławiu. Bilety znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →