WROsound 2022: znamy pierwszych artystów oraz temat akcji specjalnej

Fot. Materiały promocyjne
Eventpromo News
WROsound 2022 - Kto zagra w tym roku?

Wrocławski festiwal WROsound ogłosił właśnie pierwszych wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznej edycji imprezy. Organizatorzy zdradzili również, jaką ekologiczną akcję dla nas szykują. 

WROsound 2022 – Kto zagra w tym roku?

W trakcie dwóch lipcowych dni, tj. 15 i 16, na zielonym placu przed budynkiem Impart w ramach festiwalu WROsound 2022 wystąpi kilkunastu artystów. Właśnie poznaliśmy czterech z nich.

Pierwszego dnia – 15 lipca – publiczność będzie mogła bawić się przy muzyce zespołu NANGA. Jest to grupa powołana do życia przez Filipa Różańskiego i Macieja Dzierżanowskiego, czyli klawiszowca i perkusjonalistę Lao Che, którzy do współpracy zaprosili Karola Golę (również Lao Che) i Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład). 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tego samego dnia na scenie pojawi się SZCZYL – muzyczne objawienie ostatnich miesięcy, artysta zapewniający powiew młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na rodzimej rap scenie. Jego album Polska Floryda znalazł się w większości podsumowań najlepszych płyt 2021 roku, a sam muzyk nieustannie powiększa liczbę nagród i nominacji za swoją artystyczną działalność. 

Kolejny dzień to koncert duetu RYSY, który tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Na WROsoundowej scenie będzie towarzyszyć im dwójka utalentowanych wokalistów – Justyna Święs i Michał Anioł.

Zespół Rysy/ Fot. Kacper Żywicki

WROsound 2022 – Będą też goście zza granicy

Pierwszym zagranicznym gościem festiwalu jest – dobrze znany ze składu Kiasmos – Janus Rasmussen. Jeśli widzieliście duet na żywo, warto sprawdzić także solowy materiał artysty. Rasmussen wie wszystko o zręcznych rytmach w średnim tempie, syntezatorach i niuansach, które tworzą niezwykłą atmosferę podczas występów na żywo. Materiał na swój debiutancki album artysta testował podczas swoich setów DJ-skich na całym świecie – choć często były to jeszcze niedokończone utwory.

Janus Rasmussen/ Fot. Eydís María Ólafsdóttir

Oprócz muzycznych ogłoszeń dostaliśmy także szczegóły ekologicznej akcji specjalnej.

W tym roku organizatorzy ponownie łączą siły ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, a ich wspólne działania będą miały niezwykle efektowny koniec. Na wrocławskich Osobowicach razem z uczestnikami wydarzenia posadzą WROsoundowy las. Od zeszłego roku festiwal wkroczył na drogę dobrych praktyk – w produkcji i realizacji organizatorzy podejmują szereg działań proekologicznych. Na początek zmienili  wiele ze swoich przyzwyczajeń m.in. ograniczyli druki do minimum, zaczęli produkować uniwersalne materiały reklamowe, udostępnili darmową kranówkę do picia,  zmniejszyli zużycie plastiku

– czytamy w informacji prasowej.

Wszystkie szczegóły akcji będą dostępne na stronie www.wrosound.com oraz w social mediach festiwalu. 

WROsound 2022: line-up

15 lipca: SZCZYL, NANGA i inni

16 lipca: Janus Rasmussen (Kiasmos) Live, RYSY feat. Justyna Święs & Michał Anioł i inni

Fot. Materiały prasowe

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →