Katy B promuje nową EP-kę bujającym singlem „Open Wound”

News
Katy B - Open Wound

Nowa minipłyta brytyjskiej artystki Katy B będzie nosić tytuł Peace and Offerings i ukaże się w październiku.

Katy B – doczekamy się nowego wydawnictwa brytyjskiej artystki

Po wydanym w sierpniu singlu Under My Skin, Katy B idzie za ciosem i zapowiada nową EP-kę. Wydawnictwo Peace and Offerings – którego premiera zaplanowana jest na 29 października – zapowiada już teraz kawałek Open Wound. W kawałku występuje gościnnie wokalista R&B – Jaz Karis.

Podczas gdy w 2010 roku Katy B zaznaczyła swoją obecność na brytyjskiej scenie elektronicznej ciężkimi produkcjami, na Peace and Offerings artystka skręca w zdecydowanie lżejsze, taneczne klimaty.  Sprawdźcie zresztą sami:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Katy B – Open Wound

Myślę, że bardzo świadomie zaczęłam ostatnimi czasy nagrywać utwory w klimatach R&B. Tworzyłam je, kiedy kluby były zamknięte i to odzwierciedla to, czego słuchałam i czego nadal słucham w domu. Moje 10 najlepszych piosenek to klasyczne utwory R&B, jestem nostalgiczną osobą i chciałam wprowadzić do tej muzyki ten klimat retrospekcji – tłumaczy Katy B

O nadchodzącej EP-ce artystka powiedziała zaś:

To nie jest projekt stworzony z myślą o klubach. Powiedziałabym raczej, że to ścieżka dźwiękowa do przedpołudniowego dziewczyńskiego spotkania. Wiem, że to może zaskoczyć niektórych ludzi. Te piosenki to przedsmak tego, co ma nadejść. Chcę, żeby ludzie znaleźli w tych piosenkach ucieczkę, chcę, żeby poczuli nadzieję, ale też siłę w sobie.

Katy B Peace and Offerings, lista utworów

01 Under My Skin
02 Open Wound [ft. Jaz Karis]
03 Dancing Round the Truth
04 Lay Low
05 Aftermath
06 Floating
07 In Your Room
08 Daydreaming on a Tuesday

Okładka płyty Peace and Offerings

Katy B – brytyjska królewna rave

Brytyjskie media nazywały swojego czasu Katy B królewną muzyki rave. Ta piosenkarka i autorka tekstów, poruszająca się w stylistyce dubstep, R&B, funk i house, zdobyła szturmem listy przebojów w pierwszej połowie lat 10. XXI wieku. Katie urodziła się w Londynie, gdzie dorastała i kształciła się. Piosenkarka może pochwalić się ukończeniem wydziału Muzyki Rozrywkowej na Londyńskim Uniwersytecie.

Karierę sceniczną rozpoczynała udzielając się gościnnie w projektach innych wykonawców. Współpracowała m. in. z: Geeneus (Good Life i As I), The Count & Sinden (Hold Me), DJ NG (Tell Me) czy Magnetic Man (Perfect Stranger i Crossover).

Sama zadebiutowała singlem Katy On a Mission, który ukazał się w jesienią 2010 roku. Kompozycja wyprodukowana przez słynnego w kręgach muzyki klubowej producenta – Benga, osiągnęła 5. miejsce w prestiżowym notowaniu UK Singles Chart.

Artystka występowała w Polsce już dwa razy – podczas Selector Festival Coke Live Festival.

Katy BPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →