Czterech polskich artystów u boku największych na Dekmantel Festival 2023

fot. via instagram.com/vtss.pl/
News
VTSS

Znudzeni tymi samymi nazwiskami na tych samych festiwalach każdego roku? Dekmantel sukcesywnie kroczy drogą ku turbo świeżego programu artystycznego, zgoła innej, niż choćby starszy brat w postaci kultowego Awakenings. Sprawdźcie sami, jakie perełki usłyszymy tego lata w Amsterdamie.

Dekmantel Festival – świątynia nowoczesnej elektroniki

Dekmantel Festival to najnowocześniejszy festiwal muzyki elektronicznej w Amsterdamie, będący światowym, niedoścignionym przykładem w kompletowaniu obłędnych, odważnych line-upów. Składy, które pojawiają się w kraju tulipanów, są jednymi z najbardziej kreatywnych, skupiające wokół siebie wpływowe postaci ze świata house i techno. Festiwal od lat znany jest z podejmowania ryzyka w kontekście zapraszanych gości na rzecz sprawdzonych, oklepanych nazwisk. Dekmantel zbudował sobie reputację mistrza programowego kunsztu, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych festiwali w Europie. Tegoroczna edycja potwierdza wszystkie teorie.

Dekmantel
fot. facebook.com/dkmntl

Dekmantel Festival odbywa się w usytuowanym właściwie pod Amsterdamem pół-parku pół-lesie nazywanym Amsterdamse Bos, do którego większość uczestników przybywa specjalnie wyznaczonym szlakiem na dwóch kółkach. Pomiędzy 3 a 8 sierpnia ponownie usłyszymy tutaj najciekawszych reprezentantów tanecznej muzyki elektronicznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

VTSS | Boiler Room x Dekmantel Festival 2022

Planując wycieczkę na Dekmantel warto zaopatrzyć się w karnet dużo wcześniej. W końcu letnie festiwale to ulubiona forma spędzania czasu przez holendrów, którzy zapełniają największe eventy do ostatniego miejsca. Sprzedaż rozpocznie się 26 i 27 stycznia na oficjalnej stronie wydarzenia. Kilka lat temu nasza redakcja postanowiła odwiedzić Amsterdam. Zapraszamy do naszej relacji aby przekonać się, jak dobrym festiwalem jest Dekmantel.

Czytaj także: Festiwale w 2023 roku, które musimy zobaczyć na własne oczy

Z kłopotem przychodzi nam wymienienie tegorocznych headlinerów. Większość artystów to postaci z wyjątkowym, autonomicznym głosem na scenie, których występy powodują ciarki na skórze. Jeff Mills, Voices From The Lake, DJ Nobu, Helena Hauff, Planetary Assault Systems czy DVS1 – tych postaci nie trzeba nikomu przedstawiać.

Nas najbardziej cieszy przede wszystkim obecność polskiej reprezentantki VTSS. Co ciekawe, nieprawdopodobnie ostatnio rozchwytywana DJ-ka i producentka to nie jedyny polski akcent, jaki pojawi się na Dekmantel. W Amsterdamie zagra Bogdan Raczyński z polsko-amerykańskimi korzeniami, artysta tworzący muzykę eksperymentalną, współpracujący w przeszłości z Björk i Autechre. Obok niego pojawi saksofonista i producent Jerzy Mączyński oraz rezydująca w Londynie, artystka wizualna Natalia Podgróska. Sprawdźcie poniżej u boku jakich kotów wystąpi nasza reprezentacja.

DEKMANTEL FESTIVAL 2023 – LINE-UPPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →