Jest porozumienie w sprawie Bandcamp

fot. egames news
Kultura News Technologia
google epic games

Epic Games, właściciel platformy Bandcamp, i Google osiągnęli porozumienie w sprawie systemu płatności w aplikacji Bandcamp na urządzenia z Androidem. Sprawdźcie szczegóły!

Epic Games i Google – pat do przyszłego roku

Zgodnie z warunkami umowy, która została podpisana 19 maja, Bandcamp zachowa dotychczasowy system płatności, a Google nie nałoży kary. Zamiast tego, jak powiedział dyrektor generalny BandcampEthan Diamond we wcześniejszym poście na blogu, sprzedawca muzyki przekaże dziesięć procent wszystkich przychodów na rachunek powierniczy, który będzie przechowywany jako zabezpieczenie do czasu ostatecznego orzeczenia w sprawie Epic Games i Google w 2023 roku.

Fani mogą nadal wspierać artystów korzystających z Androida, a my nadal będziemy płacić artystom taki sam udział w sprzedaży (zwykle w ciągu 24-48 godzin, jak dzisiaj)

– napisał Diamond.

Przed wprowadzeniem zmian w ostatniej chwili, zasady płatności Google na Androida miały zostać zaktualizowane 1 czerwca. Wymagałoby to od Bandcamp korzystania wyłącznie z płatności Google Pay Billing, a zatem płacenia Google 30 procent sprzedaży. Od 2015 roku Bandcamp jest zintegrowany z PayPalem w swojej aplikacji na Androida.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Firma Epic Games 12 maja przegrała w sądzie, kiedy to amerykański sędzia okręgowy James Donato odrzucił oskarżenia przeciwko Google. Wezwał również Google do działania w dobrej wierze i opóźnienia aktualizacji, dopóki sprawa nie trafi na rozprawę w przyszłym roku.

Zobacz także: Epic Games kupuje Bandcamp. Katastrofa czy rewolucja?

Epic Games a sprawa artystów

W zeszłym roku firma Epic Games wniosła podobny pozew przeciwko Apple w sprawie płatności w aplikacji. To zakończyło się zwycięstwem Apple, a federalny sędzia orzekł, że gigant technologiczny nie naruszył przepisów antymonopolowych. Niezależnie od wyniku w sporze Epic Games i Google, sprawa ta podkreśla głęboko zakorzenione problemy skonsolidowanego ekosystemu muzycznego. Większym problemem związanym z przejęciem Epic Games — nie wspominając o tym, że Bandcamp wcześniej polegał na systemie PayPal — jest to, że pozostawia niezależnych muzyków bez dostępu do infrastruktury dystrybucji muzyki i pozostaje na łasce dużych firm technologicznych.

Będziemy kontynuować walkę o umożliwienie korzystania z Androida modelom biznesowym dla artystów takim jak nasz.

– poinformował Diamond

The Bandcamp Situation

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →