Artyści odpowiadają na słowa CEO Spotify

News
Spotify obniży wynagrodzenie artystom w zamian za częstsze odtwarzanie ich utworów

Szef Spotify w kuriozalny sposób bronił ostatnio stawek wypłacanych artystom za odtworzenia. Opinia szefa największego portalu streamingowego spotkała się z ostrą krytyką ze strony branży muzycznej.

Szef Spotify sobie nagrabił

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Spotify Daniel Ek udzielił wywiadu portalowi Ally Music, w którym stwierdził, że artyści powinni nagrywać kilka płyt w roku, jeśli chcą zarobić na życie. W ten niecodzienny sposób Ek odniósł się do zarzutów mówiących o tym, że stawki dla artystów za odtwarzanie ich utworów na platformie Spotify są bardzo niskie.

Wypowiedź CEO Spotify wywołała ogólne poruszenie w świecie muzyki. Wielu twórców zwyczajnie wkurzyło się i swoją złość wylało w mediach społecznościowych. David Crosby napisał na Twitterze: „Jesteś ohydnym, chciwym, małym gówniarzem Daniel Ek”. Z kolei Mike Mills z R.E.M. kazał Ekowi po prostu „pierd…. się”, a Zola Jesus zauważała, że szef Spotify nigdy niczego sam nie stworzył i nie ma pojęcia, jak wygląda profesja artysty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oto, jak wyglądają inne komentarze znanych zespołów i artystów:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →