Setki milionów subskrypcji. Spotify pobił właśnie wszelkie rekordy

via unsplash.com
News
Spotify

Spotify staje się pierwszym serwisem streamingowym, który osiągnął pułap 200 milionów subskrypcji. Co ciekawe, wiadomość przychodzi kilka dni po tym, jak firma ogłosiła informację o zwolnieniu 6% swoich pracowników. Sprawdź szczegóły.

Spotify. Streamingowy król

Gigant streamingu Spotify stał się pierwszym serwisem muzycznym, który przekroczył 200 milionów płatnych subskrybentów. W ostatnim dniu ubiegłego roku liczba ta wyniosła dokładnie 205 milionów aktywnych użytkowników. Jak donosi The Verge, oznacza to wzrost o 14 milionów dolarów wpływów na konto Spotify w porównaniu z rokiem poprzednim. Serwis streamingowy odnotował również skok w liczbie subskrybentów non-premium, z ogólnym wzrostem miesięcznych aktywnych użytkowników o 20% do 489 milionów, przekraczając wszelkie oczekiwania szwedzkiej firmy .

Spotify
via unsplash.com

Wiadomość o rekordowej liczbie abonentów premium pojawia się kilka dni po tym, jak Spotify ogłosiło zwolnienie 600 pracowników, stanowiących blisko 6% zatrudnionych. Najpopularniejszy serwis streamingowy podobnie jak inne firmy w branży technologicznej podąża za trendem polegającym na zwolnieniach na ogromną skalę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Spotify niedochodowe dla artystów – potwierdza najnowszy raport CMA

W swoim pełnym podsumowaniu finansowym firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 231 milionów euro, co stanowi kwotę dużo mniejszą niż oczekiwano (300 milionów euro). Panuje opinia, iż straty te Spotify napędza priorytetem wzrostu nad zyskiem. Kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do jego strat były agresywne przejęcia treści audio, szczególnie te związane z platformami skupiającymi się wokół podcastów.

Dane dotyczące subskrybentów premium głównej konkurencji Spotify owiane są tajemnicą. Music Ally sugeruje jednak, że Apple Music ma około 60 milionów płatnych subksrypcji, zaś Amazon Music 55 milionów. To ogromna przepaść względem bezkonkurencyjnego Spotify.

The Weeknd – Blinding Lights

Wraz z ogłoszeniem o przekroczeniu 200 milionów subskrybentów premium, Spotify informuje o nowym, najczęściej przesyłanym strumieniowo utworze wszech czasów. Niekwestionowanym królem został The Weekend z utworem Blinding Lights, który osiągnął pułap 3.332.163.962 odtworzeń. Tym samym pobił rekord spadającego na miesjce wicelidera Eda Sheerana z kawałkiem Shape Of You.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →