Bandcamp chce utrzymania prawa do legalnej aborcji w USA

fot. Bandcamp
News
Bandcamp wspiera walkę o utrzymanie prawa do legalnej aborcji w USA

W odpowiedzi na plany Sądu Najwyższego, by obalić wyrok Roe v. Wade, wytwórnie takie jak Ninja Tune i Partisan przekażą dochód na rzecz poprawy dostępu do aborcji w Stanach Zjednoczonych w ramach akcji Bandcamp Friday.

Bandcamp reaguje na sytuację kobiet w USA

Wszyscy zapewne pamiętacie akcję Bandcamp Friday, podczas której w każdy pierwszy piątek miesiąca Bandcamp rezygnował z części przychodów, na 24 godziny, w celu wspomożenia artystów w czasie pandemii koronawirusa. Inicjatywa okazała się na tyle skuteczna i popularna, że trwała grubo ponad rok. Teraz przybrała nieco inną formę.

W piątek 6 maja platforma postanowiła przekazać pieniądze na organizacje i fundusze aborcyjne w Stanach Zjednoczonych. Ma to związek z planami Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który chce pozwolić poszczególnym stanom na wprowadzenie zakazu przeprowadzania aborcji. W majowej odsłonie Bandcamp Friday wzięło udział wielu artystów i wiele wytwórni. Bandcamp jest gotów powtórzyć akcję w przyszłym miesiącu. Poniżej znajduje się lista uczestników Bandcamp Friday, którzy przekazali datki na rzecz różnych funduszy i instytucji wspierających prawo do wyboru.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bandcamp przyłącza się do działań na rzecz Ukrainy
fot. Bandcamp.com

Wytwórnie i artyści za wolnością wyboru

Na początku tego tygodnia Olivia Rodrigo mówiła o prawach aborcyjnych podczas swojego koncertu w Waszyngtonie, że jest „załamana” z powodu zbliżającej się ustawy. Phoebe Bridgers opowiedziała o swoich własnych doświadczeniach z aborcją i udostępniała w swoich mediach społecznościowych link do listy funduszy aborcyjnych The Cut. Halsey również podzieliła się informacjami na ten temat, pisząc: „Nie jestem w stanie wystarczająco mocno podkreślić implikacji tego momentu w historii. Jest to okrutny atak na nasze podstawowe prawo do wyboru, czy i kiedy chcemy mieć dziecko”.

Lista niektórych wytwórni i artystów, którzy wsparli inicjatywę Bandcamp: Merge Records. Ninja Tune, Partisan Records, Son Lux, Joyful Noise Recordings, Silent Pendulum Records, Felte, Carpark Record, Ken Yates, Goon, Wilder Maker, Kisskadee.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →