Bandcamp chce utrzymania prawa do legalnej aborcji w USA

fot. Bandcamp
News
Bandcamp wspiera walkę o utrzymanie prawa do legalnej aborcji w USA

W odpowiedzi na plany Sądu Najwyższego, by obalić wyrok Roe v. Wade, wytwórnie takie jak Ninja Tune i Partisan przekażą dochód na rzecz poprawy dostępu do aborcji w Stanach Zjednoczonych w ramach akcji Bandcamp Friday.

Bandcamp reaguje na sytuację kobiet w USA

Wszyscy zapewne pamiętacie akcję Bandcamp Friday, podczas której w każdy pierwszy piątek miesiąca Bandcamp rezygnował z części przychodów, na 24 godziny, w celu wspomożenia artystów w czasie pandemii koronawirusa. Inicjatywa okazała się na tyle skuteczna i popularna, że trwała grubo ponad rok. Teraz przybrała nieco inną formę.

W piątek 6 maja platforma postanowiła przekazać pieniądze na organizacje i fundusze aborcyjne w Stanach Zjednoczonych. Ma to związek z planami Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który chce pozwolić poszczególnym stanom na wprowadzenie zakazu przeprowadzania aborcji. W majowej odsłonie Bandcamp Friday wzięło udział wielu artystów i wiele wytwórni. Bandcamp jest gotów powtórzyć akcję w przyszłym miesiącu. Poniżej znajduje się lista uczestników Bandcamp Friday, którzy przekazali datki na rzecz różnych funduszy i instytucji wspierających prawo do wyboru.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Bandcamp przyłącza się do działań na rzecz Ukrainy
fot. Bandcamp.com

Wytwórnie i artyści za wolnością wyboru

Na początku tego tygodnia Olivia Rodrigo mówiła o prawach aborcyjnych podczas swojego koncertu w Waszyngtonie, że jest „załamana” z powodu zbliżającej się ustawy. Phoebe Bridgers opowiedziała o swoich własnych doświadczeniach z aborcją i udostępniała w swoich mediach społecznościowych link do listy funduszy aborcyjnych The Cut. Halsey również podzieliła się informacjami na ten temat, pisząc: „Nie jestem w stanie wystarczająco mocno podkreślić implikacji tego momentu w historii. Jest to okrutny atak na nasze podstawowe prawo do wyboru, czy i kiedy chcemy mieć dziecko”.

Lista niektórych wytwórni i artystów, którzy wsparli inicjatywę Bandcamp: Merge Records. Ninja Tune, Partisan Records, Son Lux, Joyful Noise Recordings, Silent Pendulum Records, Felte, Carpark Record, Ken Yates, Goon, Wilder Maker, Kisskadee.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →