40 milionów dolarów – tyle zarobili artyści z całego świata dzięki akcji Bandcamp Fridays

News
bandcamp

Właściciele platformy Bandcamp zapowiedzieli, że inicjatywa mająca wesprzeć artystów w czasie trwania pandemii, kontynuowana będzie też w przyszłym roku.

Bandcamp wspomaga branżę muzyczną

Akcja Bandcamp Fridays została zapoczątkowana przez internetową platformę muzyczną w marcu bieżącego roku, aby pomóc artystom zarobić dodatkowe pieniądze w czasie pandemii koronawirusa. Jak się okazało, inicjatywa ta spotkała się ze sporym odzewem fanów muzyki i przyniosła twórcom i wytwórniom 40 milionów dolarów czystego zysku. Poinformowano również, że prawie 800 000 fanów muzyki dokonało zakupów muzycznych w ramach Bandcamp Fridays.

bandcamp

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Co ważne, Bandcamp zapowiedział już, że projekt kontynuowany będzie również w roku 2021. Najbliższe akcje odbędą się kolejno: 5 lutego, 5 marca, 2 kwietnia oraz 7 maja.

Mimo, że szczepionki zaczynają być wprowadzane na rynek na całym świecie, prawdopodobnie minie kilka miesięcy, zanim branża muzyczna i eventowa wróci do normy. Dlatego w 2021 r. będziemy kontynuować działania mające na celu wsparcie artystów – napisali w oświadczeniu włodarze Bandcamp

Jak czytamy w oświadczeniu, zakupy na Bandcamp warto robić także w każdym innym terminie, gdyż w ten sposób również wspieramy artystów:

Jeśli poczujesz się winny z powodu kupowania muzyki w dowolnym dniu innym niż Bandcamp Friday, pamiętaj o tym: w Bandcamp Fridays średnio 93% Twoich pieniędzy trafia do artysty/wytwórni. Kiedy robisz zakupy w dowolnym innym dniu miesiąca, średnio 82% dociera do artysty/wytwórni. Każdy dzień jest dobry, aby bezpośrednio wspierać artystów na Bandcamp.

bandcamp

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →