40 milionów dolarów – tyle zarobili artyści z całego świata dzięki akcji Bandcamp Fridays

News
bandcamp

Właściciele platformy Bandcamp zapowiedzieli, że inicjatywa mająca wesprzeć artystów w czasie trwania pandemii, kontynuowana będzie też w przyszłym roku.

Reklama

Bandcamp wspomaga branżę muzyczną

Akcja Bandcamp Fridays została zapoczątkowana przez internetową platformę muzyczną w marcu bieżącego roku, aby pomóc artystom zarobić dodatkowe pieniądze w czasie pandemii koronawirusa. Jak się okazało, inicjatywa ta spotkała się ze sporym odzewem fanów muzyki i przyniosła twórcom i wytwórniom 40 milionów dolarów czystego zysku. Poinformowano również, że prawie 800 000 fanów muzyki dokonało zakupów muzycznych w ramach Bandcamp Fridays.

bandcamp

Co ważne, Bandcamp zapowiedział już, że projekt kontynuowany będzie również w roku 2021. Najbliższe akcje odbędą się kolejno: 5 lutego, 5 marca, 2 kwietnia oraz 7 maja.

Mimo, że szczepionki zaczynają być wprowadzane na rynek na całym świecie, prawdopodobnie minie kilka miesięcy, zanim branża muzyczna i eventowa wróci do normy. Dlatego w 2021 r. będziemy kontynuować działania mające na celu wsparcie artystów – napisali w oświadczeniu włodarze Bandcamp

Jak czytamy w oświadczeniu, zakupy na Bandcamp warto robić także w każdym innym terminie, gdyż w ten sposób również wspieramy artystów:

Jeśli poczujesz się winny z powodu kupowania muzyki w dowolnym dniu innym niż Bandcamp Friday, pamiętaj o tym: w Bandcamp Fridays średnio 93% Twoich pieniędzy trafia do artysty/wytwórni. Kiedy robisz zakupy w dowolnym innym dniu miesiąca, średnio 82% dociera do artysty/wytwórni. Każdy dzień jest dobry, aby bezpośrednio wspierać artystów na Bandcamp.

bandcamp

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Bandcamp wesprze protesty w USA. Do akcji serwisu włącza się polska scena elektroniczna

4 czerwca 2020
40 milionów dolarów – tyle zarobili artyści z całego świata dzięki akcji Bandcamp Fridays

Bandcamp znowu wspomoże artystów. Start akcji – 1 maja

22 kwietnia 2020
40 milionów dolarów – tyle zarobili artyści z całego świata dzięki akcji Bandcamp Fridays

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.