Bandcamp uruchamia własny serwis streamingowy

News
Bandcamp Live - nowe narzędzie dla muzyków

Serwis Bandcamp Live pozwoli artystom w łatwy sposób przeprowadzić biletowane występy na żywo online.

Reklama

Bandcamp Live – nowe narzędzie dla muzyków

Bandcamp ogłosił powołanie do życia nowego serwisu Bandcamp Live. Dzięki niemu muzycy będą mogli minimalnym nakładem sił i środków organizować koncerty online. Transmisje będą zintegrowane z z wirtualnym „merch table”, czatem w czasie rzeczywistym oraz możliwością promowania swojej twórczości wśród użytkowników Bandcampu.

Bandcamp Live jest kolejnym krokiem w naszych wysiłkach, aby pomóc muzycznej społeczności na całym świecie rozwijać się w tych szalonych i nieprzewidywalnych czasie. Chcemy zapewnić artystom potężne narzędzie do budowania i łączenia się ze swoimi fanami zarówno teraz, jak i kiedy Covid będzie tylko smutnym wspomnieniem– piszą właściciele Bandcamp

Bandcamp Live - nowe narzędzie dla muzyków  

Bandcamp Live – przychody w całości dla artystów

Co  najważniejsze, zgodnie z polityką muzyczną Bandcamp dotyczącą sprawiedliwego handlu, 80-85% sprzedaży z biletów trafi bezpośrednio do artysty. Firma ogłosiła również, że zrzeknie się całkowicie opłat za wirtualne bilety do 31 marca 2021 roku, co oznacza, że do tego czasu 100% sprzedaży biletów trafi do artystów. Platforma ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Do artystów, którzy już potwierdzili występy na Bandcamp Live należą Cloud Nothings, Liv.e, Kaitlyn Aurelia Smith, Madison McFerrin, Clap Your Hands Say Yeah, Hatchie i Pedro the Lion.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Powstał symulator do obliczenia ilości odtworzeń, aby osiągnąć zysk

1 października 2020
Bandcamp uruchamia własny serwis streamingowy

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.