Bandcamp znowu wspomoże artystów. Start akcji – 1 maja

News Galeria
Squarepusher "debiutuje" na nowo

Bandcamp po raz drugi  zrezygnuje z własnych udziałów w przychodach ze sprzedaży muzyki. Całość sumy, którą zapłacą użytkownicy, trafi bezpośrednio do wykonawców.

Bandcamp pomoże artystom

Pandemia COVID-19 dotknęła boleśnie liczne gałęzie gospodarki. Branżą, która bardzo mocno odczuwa skutki szerzenia się koronawirusa, jest z pewnością branża muzyczna. Na całym świecie kluby i sale koncertowe wciąż pozostają zamknięte i co rusz odwoływane są kolejne imprezy i festiwale. Dochodzi nawet do tego, że niektóre kluby muzyczne zamieniają się…w magazyny żywności.

W tej sytuacji wesprzeć artystów chce ponownie Bandcamp. Serwis muzyczny zapowiedział, że zrzeknie się udziału w przychodach ze sprzedaży 1 maja (od północy do północy czasu pacyficznego). Dzięki temu cały zysk i trafi do wykonawców. Przypomnijmy, że identyczną akcję Bandcamp przeprowadził już 22 marca. Zakończyła się ona sukcesem, na konta artystów trafiła łączna suma 4,3 mln dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

bandcamp

Bandcamp od ponad dekady stawia na niezależnych twórców

Bandcamp to nie tylko zwykły sklep muzyczny, ale również platforma do promocji przeznaczona głównie dla artystów niezależnych. Artysta, który chce sprzedać swoją muzykę poprzez Bandcamp, posiada własną mikrostronę, na której zamieszcza albumy lub pojedyncze utwory. Strona pobiera 15% od ceny zakupionej muzyki oraz 10%, jeśli zarobki za dany album przekroczą 5000 dolarów. Serwis umożliwia również sprzedaż nośników fizycznych.

Muno też pomaga branży muzycznej! Dołącz do nas!

Jako fani, odbiorcy i popularyzatorzy naszej rodzimej, szeroko pojętej muzyki elektronicznej nie pozostajemy obojętni na ciężką sytuację, w jakiej znaleźli się obecnie polscy artyści. Chcemy wspierać zarówno ich, jak i wytwórnie publikujące swoją muzykę na Bandcamp. Dlatego ruszyliśmy właśnie z akcją #spreadmusicnotvirus. Na czym ona dokładnie polega?

Stworzyliśmy coś na wzór katalogu polskich twórców i wydawców. Warunek, by mogli się tu znaleźć, był jeden: konto w serwisie Bandcamp. Wybraliśmy ten serwis streamingowy, dlatego, że w możliwie sprawiedliwy sposób rozlicza się z artystami, których muzykę publikuje. Do tego jest miejscem, który w szczególności upodobali sobie muzycy elektroniczni.

Chcemy również, aby akcja #spreadmusicnotvirus trwała jak najdłużej. Będziemy uzupełniać nasz katalog i tworzyć miejsce, gdzie słuchacze będą mogli poznawać polską elektronikę i jej pochodne. Wszystkie szczegóły na temat akcji znajdziecie tutaj.

Pomóżmy wspólnie polskim artystom!

spreadmusic

#spreadmusicnotvirusPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →