VTSS zapowiada nową EP-kę „Projections”, która ukaże się nakładem Ninja Tune / Technicolour

News

Jedna z najgorętszych postaci ostatnich sezonów na światowym techno podwórku – VTSS –  zapowiada nową EP-kę Projections. Materiał zostanie wydany 28 stycznia nakładem wydawnictwa Ninja Tune / Technicolour. Przybliżamy Wam ten eksperymentalny kolaż muzyczny singlem Trust Me.

Martyna Maja to artystka, o której w ostatnim czasie jest wyjątkowo głośno. Obok występów na najlepszych parkietach świata i regularnego wydawania muzyki, która zdobywa coraz liczniejszą rzeszę wielbicieli, do zwiększenia popularności i świadomości tego, jak pionierska jest to producentka na pewno przyczynił się duży artykuł w „Mixmagu”. Wzięliśmy go pod lupę w niedawnym artykule na łamach naszego portalu.

Szerokim echem w światowych mediach traktujących o muzyce elektronicznej odbił się materiał w renomowanym brytyjskim czasopiśmie (po raz pierwszy polski producent znalazł się na okładce „Mixmagu”). VTSS dzisiaj to już nie tylko uznana artystka w kręgach wielbicieli przyspieszonego tempa lawirującego gdzieś pomiędzy EBM, hardcorem a techno. To postać, która wyznacza trendy i jest mocno słyszalnym głosem współczesnej sceny związanej z jakościową elektroniką.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

VTSS

VTSS zmienia brzmienie po przeprowadzce do Londynu

Echa artykułu w „Mixmagu” jeszcze nie zdążyły ucichnąć, a już dzisiaj możemy zaprezentować Wam najnowszy materiał o Martyny. EP-ka Projections wydaje się zainspirowana pobytem VTSS w Londynie, mieście, w którym aktualnie tworzy. Jak sama przyznaje:

Przeprowadzka do nowego miasta dała mi odwagę, by eksplorować terytoria, na które wcześniej ze swoją muzyką nie docierałam. Gdy kluby były zamknięte i nie było wiadomo, kiedy to się zmieni po raz pierwszy poczułam się wolna i mogłam robić to, co chcę. W Londynie znalazłam się w gronie przyjaciół, spoza „bańki techno” – ludzie tu są bardziej otwarci na różne gatunki. To było naprawdę inspirujące.

Z pewnością ortodoksyjni fani VTSS mogą być nieco zaskoczeni brzmieniem najnowszej EP-ki Martyny, jednak w jej wypadku hasło „niespodzianka” nie może nikogo dziwić. Projections to przede wszystkim spojrzenie w przyszłość i zarazem powrót do eksperymentalnych korzeni. Po przeprowadzce z Berlina do Londynu we wrześniu zeszłego roku polska artystka doznała pozytywnego szoku kulturowego i zwietrzyła szansę, by odkryć siebie na nowo. Nagle odnalazła wolność w poszukiwaniu świeżych pomysłów muzycznych z dala od mrocznych dźwięków światowej stolicy techno.

Niewątpliwie trafienie VTSS do Ninja Tune to kolejny milowy krok w jej karierze. Ta oficyna przedstawia się jako platforma zrzeszająca najciekawszych artystów z całego świata wyróżniających się autonomicznymi brzmieniami, których ciężko szukać u innych twórców. Co prawda Projections trafił na podlabel Technicolour należący do Ninja Tune, ale również tutaj możemy znaleźć szalenie ciekawych twórców – od DJ Boring przez Peggy Gou do Floriana Kupfera.

Projections EP Tracklist 

1. The need to avoid
2. Trust me
3. For your safety
4. Live laugh leave
5. Propaganda of success
6. Why we don’t deserve nice thingsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →