Jayda G kapitalnym singlem zapowiada album dla Ninja Tune

via facebook.com/jaydagmusic
News
Jayda G

Na chwilę przed wydaniem swojego najnowszego krążka dla Ninja Tune, Jayda G dzieli się z nami obłędnym singlem. Słuchamy!

Jayda G. Eklektyzm brzmieniowy najwyższej klasy

Jayda G. to Kanadyjka, której osobowość wyróżnia bezgraniczny entuzjazm i pozytywna energia. Potwierdza to jej charakterystyczna selekcja podczas występów na żywo, zawierająca pełne ciepła produkcje w klimatach R&B, soul, disco czy house. W marcu 2019 r. ukazał się jej debiutancki album pt. Significant Changes, wydany w katalogu cenionej wytwórni Ninja Tune – tej samej, która pokazywała światu albumy Bonobo czy Amona Tobina. Warto podkreślić, że poza twórczością muzyczną, Jayda G jest także zaangażowana w działalność naukową na rzecz ochrony środowiska.

Jayda G
via facebook.com/jaydagmusic

Kariera artystki nabrała rozpędu dzięki sukcesywnie dostarczanym, kapitalnym nagraniom dla najbardziej renomowanych labeli na świecie. Szeroki echem odbiła się przede wszystkim EP-ka nagrana we współpracy z Fredem Gibsonem z 2020 roku. Było to pierwsze wydawnictwo Jaydy G od debiutanckiego albumu Significant Changes, który narobił sporo szumu w elektronicznym światku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Róisín Murphy wita się z Ninja Tune świetnym numerem

Punktem zwrotnym okazał się również (zresztą, nie tylko dla niej) doskonale przyjęty miks dla !7. DJ-Kick spod rąk Jayda G to jedna z najlepszych propozycji z 2021 roku – nostalgia, radość, wolność i wysokoenergetyczne brzmienie disco i house pozostaje jej najjaśniejszą wizytówką. Na horyzoncie pojawił się właśnie nowy singiel Blue Lights, zapowiadający krążek Guy dla wspomnianego Ninja Tune. Premierę albumu zapowiedziano na 9 czerwca, a tak o nim wypowiada się sama artystka:

Inspiracją do napisania nowego albumu okazała się historia mojego ojca, który został wciągnięty w zamieszki rasowe odbywające się na terenie Waszyngtonu w 1968 roku. Myślę, że ta sytuacja była punktem zwrotnym dla wielu ludzi. Wiesz, masz wojnę w Wietnamie, ludzie nie wiedzą, dlaczego wysyłają tam ludzi, a w domu masz te wszystkie okropne rzeczy dziejące się wokół czarnoskórej społeczności. W trakcie tworzenia krążka mocno zaktywizował się ruch BLM i ponowny dyskurs na temat rasizmu i brutalności policji. Wiele z tych emocji – bezradności czy ponownego zastanowienia się nad kwestią „odmienności” – znajdziecie na płycie Guy

Jayda G – Blue Lights

Guy – Tracklista

1. Intro
2. Blue Lights
3. Heads Or Tails
4. Scars
5. Interlude: I Got Tired Of Running
6. Lonely Back In O
7. Your Thoughts
8. Interlude: It Was Beautiful
9. Meant To Be
10. Circle Back Around
11. When She Dance
12. Sapphires Of Gold
13. 15 FootPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →