Elkka powraca z nową EP-ką dla Ninja Tune

Elkka zapowiada nowe wydawnictwo. Krążek, na którym znajdą się cztery premierowe kawałki, trafi do sprzedaży w listopadzie.

Elkka z muzyką post-lockdownową

Mieszkająca na stałe w Londynie DJ-ka i producentka Elkka, dała nam się już poznać jako specjalistka od mieszania ze sobą muzyki house, techno, perkusyjnych beatów i rozmarzonych wokali. Na jej talent zwróciła uwagę jakiś czas temu również wytwórnia Ninja Tune, która zaprosiła artystkę do szerszej współpracy. Jej kolejnym etapem jest właśnie nadchodząca EP-ka.

Wydawnictwo zatytułowane Harmonic Frequencies ukaże się 19 listopada nakładem należącego do rodziny Ninja Tune labelu Technicolour. Na płytę trafią cztery kawałki, które, wedle zapowiedzi artystki mają być utrzymane w klimacie house’u i ambientu. W jednym z nich usłyszymy sample wokalu Julianny Barwick. Minipłytę zapowiada utwór tytułowy. Możecie go posłuchać poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W czasie lockdownu, kiedy nagrywałam tę EP-kę, nie mogłam spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, występować i w pełni wyrażać siebie. Czułam, że jakaś część mnie nie jest odpowiednio odżywiana relacjami międzyludzkimi. Jak większość z nas, kiedy wszystko znów się otworzyło, mogłam poczuć i zobaczyć, jak kolor wraca do mojego życia i właśnie takie emocje chciałam przekazać na Harmonic Frequencies – możemy przeczytać w informacji prasowej.

elkka

Okładka Harmonic Frequencies

Elkka Harmonic Frequencies – lista utworów

01. Harmonic Frequencies

02. Music To Heal To

03. Voices

04. Escapism

Elkka – będzie trasa koncertowa

Harmonic Frequencies  jest następczynią Euphoric Melodies – EP-ki, która również ukazała się za pośrednictwem Technicolour w maju tego roku. Walijska artystka zapowiedziała ostatnio występy na żywo w Wielkiej Brytanii w październiku i listopadzie. Na razie nie ma w planach podróży po Europie.

Elkka i Femme Culture

Przypomnijmy, że Elkka jest również współzałożycielką kolektywu feministyczno-artystycznego Femme Culture. Kolektyw ten wydał w ubiegłym roku składankę Femme Culture, na której znalazły się m.in. kawałki takich artystów jak: Violet, Poté, Philou Louzolo, DJ Python, DJ Boring i Jas Shaw. Elkka również – już trzeci rok z rzędu – nagrała na rzecz płyty specjalną kompozycję. Przychody ze sprzedaży płyty zostały przeznaczone na pomoc kobietom narażonym na przemoc w czasie pandemii.

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →