DJ i AI. Julianna Barwick przedstawia Night

News
Julianna Barwick

Ambientowa artystka Julianna Barwick dołącza do grona wykonawców, którzy zestawiają nową technologię z elektroniką. 

DJ i AI – czy te akronimy coś łączy?

Kończący się powoli rok obrodził w przedsięwzięcia artystów wykorzystujących do produkcji muzyki sztuczną inteligencję. Amerykanka Holly Herndon stworzyła oparty na uczeniu maszynowym syntezator mowy SPAWN, który wykrywał, identyfikował i odtwarzał melodie, jakie wcześniej skrupulatnie gromadził. Jego głos na przełomowej płycie PROTO współgrał z rzeczywistymi, nagranymi w studiu wokalami. Szwedzki duet Amnesia Scanner do tworzenia kawałków i prezentowania ich na żywo używa specjalnie zaprojektowanego oprogramowania Oracle. Actress zaś wypuścił niedawno na świat projekt Young Paint, w którym jak opowiada, dał wolną rękę specjalnemu algorytmowi. Julianna Barwick, pochodząca z Luizjany producentka, podobnie jak oni skusiła się na wykorzystanie coraz popularniejszego AI. 

Julianna Barwick – Circumstance Synthesis. Do premiery już niedaleko 

Na nowe wydawnictwo artystki złoży się pięć utworów zamówionych przez nowojorski, znajdujący się na Manhattanie hotel Sister City. Do ich stworzenia Julianna Barwick wykorzystała system muzyki generatywnej opracowany przez platformę Microsoft AI. Program, do którego podłączono kamery na dachu budynku, monitorował ruch powietrzny i rejestrował dźwięki obiektów go generujących. Tak zebrane, pozornie przypadkowe warkoty samolotowych silników czy ćwierkania ptaków kompozytorka połączyła z osobno nagranymi liniami basu i syntezatorów. Powstały efekt, czyli płyta Circumstances Synthesis, ma oscylować wokół łagodnego, niezobowiązującego ambientu. Kompozycje już teraz odtwarzane są w hotelowym lobby, ale jeszcze w tym roku ukażą się fizycznie i cyfrowo nakładem wytwórni There. Ich zwiastunem jest klimatyczny, spokojny utwór Night, do którego teledysk stworzył Joel Knoernschild

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Julianna Barwick – królowa atmosferycznych loopów

Przed sięgnięciem po syntezę okoliczności (tak najłatwiej przetłumaczyć tytuł premierowego krążka) warto sprawdzić, co dotychczas wydała amerykańska artystka. Styl, jaki prezentuje Julianna Barwick, najłatwiej określić jako ambient zabarwiony new age’owym klimatem i awangardowym popem. Barwick specjalizuje się w tworzeniu onirycznych, wielominutowych ballad, w których pierwsze skrzypce grają elektroniczne tła oraz zapętlone partie wokalne. Królowa atmosferycznych loopów ma na koncie trzy świetnie przyjęte albumy studyjne. Ostatni z nich, WIill, ukazał się trzy lata temu. 

Muzyka klubowa

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →