Julianna Barwick z nową płytą w Ninja Tune

News
Julianna Barwick zapowiada czwarty album

Czarodziejka elektronicznych loopów, Julianna Barwick, już wkrótce zaprezentuje swój czwarty długogrający krążek. Wraz z zapowiedzią albumu, który ukaże się nakładem renomowanej oficyny Ninja Tune, światło dzienne ujrzał jej nowy utwór.

W onirycznym świecie ambientu

Amerykańska artystka dała się poznać światu jako twórczyni immersyjnych, atmosferycznych kompozycji z pogranicza awangardowej elektroniki, ambientu oraz eterycznego new age’u. Jej znakiem rozpoznawczym są zapętlone, nawarstwiające się na siebie partie syntezatorów i wokalu. Producentka regularnie koncertuje i wydaje płyty – ostatnia z nich, składająca się z pięciu premierowych utworów, ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Materiał zatytułowany Circumstances Synthesis, o którym pisałem już na łamach Muno.pl, został stworzony przy użyciu systemu muzyki generatywnej. Program – podłączony do kamer na dachu jednego z nowojorskich hotelów  – rejestrował dźwięki obiektów krążących wokół budynków. Tak zebrane nagrania terenowe Julianna Barwick połączyła z osobno nagranymi ścieżkami.

Julianna Barwick – Night 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Julianna Barwick – nowa płyta

Po krótkim mariażu ze sztuczną inteligencją, artystka powraca na tory analogowej pracy. Już 10 lipca ukaże się jej czwarty długogrający album Healing is a Miracle.Wydawcą krążka jest renomowany label Ninja Tune. Prace nad premierowymi utworami rozpoczęły się w ubiegłym roku. Jak wspomina ich autorka:

Bardzo dawno nie zrobiłam muzyki dla siebie, tylko po to, żeby czerpać z tego czystą przyjemność. To było coś mocno emocjonalnego – wydobyłam coś prosto z serca, coś, co nie było projektem na zamówienie ani zaliczenie. Wzruszyło mnie to.

Jak donosi oficyna, wydawnictwo składa się ze zbudowanych na improwizacjach wciągających, ekspansywnych wszechświatach. Barwick nie stworzyła go w pojedynkę – na Healing is a Miracle pojawi się trójka gości. To producent Nosaj Thing, wirtuozka gry na harfie Mary Lattimore, a także lider zespołu Sigur Rós, Jónsi. Płyta pojawi się na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych już 10 lipca.

Julianna Barwick – Healing Is A Miracle / okładka

Julianna Barwick – premierowy utwór

W sieci pojawiła się właśnie pierwsza piosenka zapowiadająca wydawnictwo. Inspirit to eteryczna, medytacyjna i skąpana w kojących brzmieniach kompozycja, której nie powstydziłaby się Grouper, Julia Holter albo ta bardziej eksperymentalna strona Enyi. Ambientowej, opartej na elektronicznej chóralistyce piosence towarzyszy równie uspokajający teledysk. Jego autorem jest zaprzyjaźniony z artystką Joel Kazuo Knoernschild.

Julianna Barwick – Inspirit Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →