Jamm Pro – mobilny DAW od Ninja Tune już na telefony i komputery

fot. Jamm Pro
News
jamm pro

Po trzech latach od premiery na iPady, aplikacja od oficyny Ninja Tune - Jamm Pro, wychodzi również na telefony z systemami iOS oraz Android, a także komputery macOS z silikonowymi procesorami Apple'a.

Dla beatowych ćpunów

Na początku kwietnia ukazała się przełomowa aktualizacja aplikacji od Ninja Tune – wersja 1.5 poza zwiększoną dostępnością oferuje także obsługę Bluetooth, bardziej intuicyjny interfejs, narzędzie do dostosowywania utworów oraz udostępniania ich w mediach społecznościowych, a także nowe narzędzie Action Sequencer do nagrywania podczas tworzenia warstw i występów live.

Matt Black, współzałożyciel Ninja Tune oraz duetu Coldcut w rozmowie z Resident Advisor przyznał, że spędził ostatnie dwa lata z programistami i beta testerami, przygotowując aplikację na smartfony:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To jak połączenie zwariowanego studia z interfejsem gry wideo w celu natychmiastowej ekspresji i produkcji muzyki elektronicznej. Umieszczanie tego na telefonach to demokratyzacja. […] Aplikacja jest przeznaczona dla ćpunów beatowych i szefów muzyki ze wszystkich plemion – od totalnie początkujących w muzyce elektronicznej po zaawansowanych producentów i twórców beatów. Pomysł zrodził się z pragnienia stworzenia własnego instrumentu opartego na samplach i wycięcia dźwięku na nowe sposoby – powiedział Matt Black

Jamm Pro: Find Your Groove (Ver.1.5)

Według Blacka kluczową inspiracją była dynamika dubu:

Miksowanie dubu zawsze było podstawową pasją Coldcut, inspirowaną pomysłodawcami takimi jak King Tubby, Sherwood i On-U Sound, którzy połączyli dub z hip-hopem i punkiem – podsumował

Użytkownicy mogą również przesyłać własne próbki do aplikacji, a efekty takie jak pogłos, delay, filtr i saturacja są połączone z wbudowanym interfejsem XY – także jeśli ktoś lubi rozwiązanie znane z KAOSS Pada Korga to będzie zadowolony.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Jamm Pro.

Jamm Pro 1.5 released! Free For Android and iOSPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →