AIAIAI i Ninja Tune wypuściły słuchawki wykonane z winyli pozyskanych z recyklingu

Fot. Materiały promocyjne
News
Słuchawki pro-ekologiczne

AIAIAI i Ninja Tune stworzyły słuchawki wykonane z winyli pozyskanych z recyklingu. Innowacyjny sprzęt audio można już zamówić w internecie.

Słuchawki proekologiczne

Duńska firma AIAIAI, zajmująca się projektowaniem sprzętu audio, zaprezentowała nowe słuchawki, będące finalnym produktem współpracy ze słynną wytwórnią płytową Ninja Tune. Słuchawki TMA-2 Ninja Tune Edition wykonane są z winylu pochodzącego z recyklingu.

W końcu znaleźliśmy sposób, abyście mogli posłuchać naszych kawałków, w taki sposób, jak powinny one brzmieć – napisali w informacji prasowej przedstawiciele Ninja Tune.

TMA-2 wyposażone są w przetworniki Bio-Cellulose S05 firmy AIAIAI i dostępne są z poduszkami z wegańskiej skóry. Czas pracy na baterii zaczyna się od 20 godzin przy użyciu Bluetooth 5.0.Słuchawki są dostępne u wybranych sprzedawców na całym świecie lub globalnie na stronie AIAIAI. Ich cena to 250 dolarów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Słuchawki XXI wieku

Ninja Tune ogłosiła w zeszłym tygodniu, że do końca 2021 roku będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, a jakiś czas po tym terminie – negatywna. Recykling starych, nieużywanych winyli na słuchawki jest dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Ninja Tune jako wytwórnia chce nie tylko uczcić przeszłość, ale także zaznaczyć nasze plany na przyszłość, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i etycznym. Jesteśmy w pełni świadomi potrzeby poszukiwania bardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska sposobów produkcji. Aby nadal istnieć jako branża, musimy umieścić te tematy na czele dyskusji i decyzji – mówi Joe Durnan, starszy projektant Ninja Tune.

Ta współpraca nie jest ostateczną odpowiedzią, ale raczej przykładem tego, jak praca nad bardziej ekologicznymi rozwiązaniami może prowadzić do innowacyjnych i ekscytujących rezultatów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →