Sofia Kourtesis błyszczy coraz jaśniej. Kolejny singiel w Ninja Tune 

Fot. Materiały promocyjne
News
off festival 2022 coraz bliżej

Sofia Kourtesis zaprezentowała nowy singiel. Artystka utwór dedykuje "wszystkim aktywistom, którzy ciężko pracują, aby uczynić ten świat lepszym".

Sofia Kourtesis – rok 2021 należał do niej

W zeszłym roku, pochodząca z Berlina, peruwiańska artystka Sofia Kourtesis wydała EP-kę Fresia Magdalena, która okazała się prawdziwym hitem. To właśnie dzięki temu wydawnictwu nietuzinkowa artystka została jednym z najgłośniejszych producenckich nazwisk ostatniego czasu. Fresia Magdalena zgarnęła m.in. ocenę 5/5 od NME i pojawiła się w zestawieniach najlepszych tytułów z 2021 rok w takich mediach, jak m.in. The New York Times i Pitchfork. Pochodzący z EP-ki utwór By Your Side został również wybrany przez Spotify, jako numer 6. na liście najlepszych elektronicznych utworów roku.

Sofia Kourtesis – Fresia Magdalena

Sofia Kourtesis z zaangażowanym politycznie singlem

Teraz Sofia powraca z nowym kawałkiem Estación Esperanza, który ukazał się nakładem Ninja Tune, i w którym gościnnie pojawia się Manu Chao.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Estación Esperanza jest o nadziei. Nadziei związanej z tym, że moja matka wyzdrowieje, że świat zacznie się uzdrawiać, że ta piosenka przyniesie wam światło w ciemne dni. Napisałam tę piosenkę po wysłuchaniu Manu Chao. Dla mnie to zawsze on reprezentował nadzieję, jego teksty były dla mnie w okresie dojrzewania niczym biblia. Ta piosenka jest dla niego, mojej matki i wszystkich tych aktywistów, którzy ciężko pracują, aby uczynić ten świat lepszym… nigdy nie traćcie nadziei

– czytamy w informacji prasowej.

Estación Esperanza rozpoczyna się samplowanym śpiewem z peruwiańskiego protestu przeciwko homofobii i potem przechodzi w tętniący życiem kawałek z pogranicza elektroniki i popu. Posłuchajcie zresztą sami:

Sofia Kourtesis – Estación Esperanza

Po występach z Four Tet, Floating Points i DJ Koze, w tym miesiącu Sofia Kourtesis wyrusza w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie, jako support Caribou. Latem zagra natomiast na Primavera Sound.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →