Majowe podcasty polskich artystów, obok których nie można przejść obojętnie

Playlista
Anja Kraft

Równo miesiąc temu opublikowaliśmy kwietniowe zestawienie 10 (naszym zdaniem) najlepszych podcastów polskich artystów, obok których nie wypadało przejść obojętnie. Nie inaczej było w maju, który oprócz niechętnie luzowanych obostrzeń kulturalno-rozrywkowych, zaserwował nam kilka perełek ze świata elektroniki - z naciskiem na techno - wartych szerszego zaprezentowania.

Pomimo, iż kluby w formie, do jakiej nas przyzwyczaiły, są nadal niedostępne, muzyka jak była, tak jest i będzie. Zauważalny spadek organizowanych streamów widoczny jest gołym okiem (wyłączając projekty do tego przeznaczone). Z kolei ilość podcastów udostępnianych w sieci utrzymuje swój wysoki, ponad przeciętny poziom. Tym bardziej w przypadku polskich artystów, którzy również w maju nie próżnowali w swoich domach, chcąc uraczyć słuchaczy tym, co im aktualnie gra w duszy.

Maj 2020: Podcasty polskich artystów

Majowy ranking, jeśli chodzi o doznania muzyczne, nieco odstaje od swojego kwietniowego poprzednika. Wśród sklasyfikowanych nagrań znajdziecie dużo muzyki hipnotycznej, eksperymentalnej, melodyjnej, głębokiej i nowoczesnej. Przed Wami 10 polskich artystów i ich wyjątkowe, majowe nagrania, które, mamy nadzieję, również i Wam przypadną do gustu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Anja Kraft – Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju #165

Wsłuchując się w ostatni podcast nagrany dla platformy Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju autorstwa Anji Kraft, nie można nie docenić jego finalnego skomponowania. Ponad godzinna podróż pośród utworów Rrose, OAKE czy Stanislava Tolkacheva potwierdzają wysoką klasę muzycznej selekcji, jaką zawsze charakteryzowała się warszawska DJ-ka.

Terstin – Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju #164

O wyjątkowości najnowszego nagrania głowy i założyciela Revive niech posłuży sam fakt jego udostępnienia w sieci. Nie często zdarza się, by Terstin dzielił się innymi nagraniami, niż artystów z którymi miał przyjemność współpracować. Pierwszy majowy podcast dla Miejsca w techno, gdzie dostaniesz po ryju „nie wpisuje się w dzisiejsze trendy, a znajdziecie w nim ambient, techno czy rap„. Przepiękna opowieść od Hansa Zimmera po Boreal Massif.

Przeczytaj również: Terstin – wywiad dla Muno.pl

Jan Mohr – Polish Techno.logy | Podcast #90

Jan Mohr, na co dzień związany z trójmiejską sceną, jednak najczęściej widywany na parkietach gdańskiego klubu Ziemia, której jest rezydentem. Co prawda, długo kazał na siebie czekać z kolejnym udostępnionym publicznie nagraniem, jednak z pewnością było warto. Jan Mohr i jego pełne hipnotycznych i głębokich dźwięków nagranie dla Polish Techno.logy zasługują na wyróżnienie bez dwóch zdań.

Cranz pres. Nocturn podcast

O współpracy gdańskiego kolektywu Nocturn i Anastasji Black pisaliśmy przy okazji kwietniowego zestawienia. Tym razem do wspólnego projektu obie strony zaprosiły rezydenta Sfinks700, Cranza. Pomysł i realizacja na „stworzenie nowego mixu DJskiego, który w założeniu miał odbiegać od regularnej” wypadły na piątkę z plusem. Zazwyczaj lubujący się w cięższych odmianach techno (również w trance) miło zaskoczył doborem selekcji, w skład której weszli Bjarki, David Lohlein czy Slam.

Truant – Wake & Rave Podcast #20

Przyznam się bez bicia, że brakowało mi w maju iście berlińskiego grania w wykonaniu naszych rodzimych artystów. Na pomoc z muzyczną odsieczą przybył Truant, który za sprawą swojego seta nagranego w tempie 140 bpm, rozpalił niniejsze zestawienie w sposób niepodlegający dyskusji. „W środku bomby między innymi od Lorenzo Raganzini, Rove Ranger, Endlec, ArchivOne, PØLI i innych” – skwitował sam.

Dtekk at Electronic Beats Digital Clubnight @ FOMO klub

Tęsknota za naszymi odbiorcami w tym ciężkim czasie jest podwójnie trudna, a dzięki współpracy z Telekom Electronic Beats mamy możliwość ją złagodzić i spotkać się wirtualnie, oczywiście z należytą dawką energii„. Digital Clubnight w klubie FOMO z udziałem Septa, Sashki i Dtekka odbył się co prawda pod koniec kwietnia, jednak jego zapis dostępny w formie podcastu widnieje na profilu dyrektora artystycznego marki Up To Date od ponad tygodnia. Oglądając stream i słuchając później samego nagrania, idzie dostrzec wielki głód i pragnienie wspólnego celebrowania granej przez Jędrzeja muzyki. Nie często zdarza się słuchać Dtekka w tak mocnym i dynamicznym wydaniu, jak miało to miejsce przy okazji powyższego seta.

Aksamit – Instytut Live Streaming

Szczęśliwa przyszła mama miała przyjemność w krótkim czasie zaprezentować swoją selekcję szerszemu gronu za sprawą Instytutu i Czwórki Polskiego Radia. Dzięki zapisowi z pierwszego nagrania widniejącego na oficjalnym koncie Soundcloud marki spod znaku pioruna, możemy dać się porwać w wir hipnotycznych melodii, do jakich na przestrzeni lat przyzwyczaiła nas Aksamit. Z uwagi na błogosławiony stan gratulujemy i życzymy ogromu zdrowia!

HATELOVE – Perception 075

O Filipie z pewnością można powiedzieć jedno – nie daje o sobie zapomnieć. Zapraszany przez wiele projektów i platform do nagrań podcastów z automatu ląduje w niniejszym podsumowaniu. Hatelove i jego hard-industrialowy kawałek chleba nie łatwo trawiony jest przez wszystkich, jednak dla miłośników klimatów tego typu jest on w 100 procentach lekkostrawny.

Przeczytaj również: Selekcja Hatelove dla Muno.pl

Kamil Kosik – Halo tu: ZM09

Kolejny przedstawiciel trójmiejskiej sceny – Kamil Kosik niejednokrotnie udowadniał smykałkę do cięższych klimatów, pomimo szerokiego spektrum muzycznych zainteresowań. Obecność w zestawieniu za wspaniałą selekcję z naciskiem na utwory Cleric – Luddite Joton – Zeroreux w remixie Setaoc Mass i cudowny Decadent Society autorstwa Tracy. Gorące polecanko!

BEXA – Deepicnic Podcast 297

Zgraja producentów znanych z mocnych produkcji pokroju Thomas P. Heckmann, Regal, Inhalt der Nacht & Echoes of October, Alignment, WNDRLST zdobi ostatni podcast w zestawieniu. Energiczne, pozbawione chwili wytchnienia nagranie dla szkockiej platformy Deepicnic autorstwa warszawskiej DJ-ki BEXA’Y z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Zobacz także: Kwiecień 2020: podcasty polskich artystów, obok których nie można przejść obojętnie

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →