Kwietniowe podcasty polskich artystów, obok których nie można przejść obojętnie

Playlista
Kwiecień 2020: podcasty polskich artystów, obok których nie można przejść obojętnie

Kwiecień 2020 - jeden z najgorszych miesięcy dla branży klubowo-rozrywkowej w końcu za nami. Wraz z końcem miesiąca, przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 podcastów polskich artystów, które bardzo umiliły nam kwietniową chandrę i monotonię dnia codziennego.

Możemy odetchnąć z ulgą. Pomimo, iż najbliższe miesiące nie zwiastują poprawy, to kwiecień był dla fanów muzyki elektronicznej bezapelacyjnie najgorszy w dziejach. Żeby nie kojarzył się on nam głównie z zamkniętymi na cztery spusty klubami i masowo odwoływanymi festiwalami, łapcie 10 podcastów polskich artystów, których słuchaliśmy w kwietniu i obok których, naszym zdaniem, nie można przejść obojętnie.

Konia z rzędem temu, kto policzy wszystkie streamy opublikowane w sieci począwszy od rozpoczęcia klubowo-festiwalowej kwarantanny. Niezliczona ilość tego typu inicjatyw w połączeniu z festiwalami w wersji online, jak również z wszelkiej maści podcastami, dają w końcowym rozrachunku muzyczną bazę danych na niespotykaną wcześniej skalę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kwiecień 2020: Podcasty polskich artystów

Wśród setek, a może i tysięcy nagrań, które w ostatnim miesiącu trafiły do sieci, trudno byłoby wybrać te najlepsze, tym bardziej bez ich specjalnego sklasyfikowania. Dlatego, by ułatwić Wam wybór i formę prezentowanych treści, postanowiliśmy wybrać 10 polskich artystów, których podcasty w kwietniu najbardziej przypadły nam do gustu.

Błażej Malinowski Live on HÖR Berlin

Występ Błażeja Malinowskiego w jednym z najpopularniejszym cyklów streamów odbił się szerokim echem wśród jego fanów zanim jeszcze polski artysta pojawił się w słynnym mieszkaniu na Hasenheide 47 w Berlinie. Blisko godzinny DJ set reprezentanta Semantica Records śmiało można uznać za najjaśniejszy punkt Samsara Session z 15 kwietnia.

Sept – Possession Podcast #093

Kwestią czasu było, kiedy francuski kolektyw zaprosi do swojego cyku podcastów jednego z czołowych artystów i producentów w naszym kraju. 93. odsłona akcji #UNITEDRAVERS należy do Septa i jego najszybszego dotychczas nagranego i udostępnionego mixu w zawrotnym tempie 142 BPM.

Raroh – Technopoetry Podcast

Nagrany w styczniu w gdańskim klubie Ziemia, dopiero po blisko 3 miesiącach doczekał się swojej premiery w sieci. Raroh i jego live act to nic innego, jak kolejna wspaniała podróż po dźwiękach ambientu i deep techno, udostępniona TechnoPoetry – rosyjkiemu projektowi z Sankt Petersburga.

Przeczytajcie również: Selekcja Raroh dla Muno.pl

Violent – SXCALA Podcast 005

Komu, jak komu, ale Violentowi na pewno nie można zarzucić jednego – nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Fani cięższych brzmień z pewnością będą zadowoleni, tym bardziej, gdy w trakcie 57-minutowego nagrania usłyszą numery takich artystów jak Zanias, Danilo Incorvaia, Ayarcana czy Mickey Nox.

Szmer – The Hermit #036

Znacznie wolniejsza, aczkolwiek równie wciągająca opowieść warszawskiego producenta. Co prawda 10 kwietnia może kojarzyć się różnie, niemniej jednak data publikacji nagrania dla włoskiej serii podcastów The Hermit w wykonaniu Szmera, z pewnością przyćmiewa nawet najgorsze skojarzenia.

Moia – MUD-Radio #19

Jedyna kobieta w zestawieniu. Moia i jej inspiracja twórczością SNTS daje o sobie znać w kolejnym udostępnionym nagraniu. Okres zafascynowania znacznie lżejszą odmianą techno, mieszkająca na stałe w Warszawie artystka ma dawno za sobą. Nie da się ukryć, że zmiana ta wyszła Monice na dobre.

Random Sequence pres. Nocturn podcast

Jedyny podcast na liście, któremu towarzyszą wizualizacje. Wolny czas ma to do siebie, że pozwala na nadrobienie wielu zaległości. Jedną z nich jest współpraca Random Sequence i Anastasji Black z kolektywem Nocturn. Trzeba przyznać, że połączenie sił dało bardzo interesujący i ciekawy efekt końcowy.

MKO – Jasna 1

Kwiecień dostarczył dwóch podcastów z serii J1 | LIVE, jednak z dwójki bios/MKO wybór padł na tego drugiego. Może chociażby z uwagi na fakt, że w dniu publikacji nagrania minęło dokładnie 10 lat od pierwszego klubowego występu Macieja za didżejką. Mimo wszystko należy oddać cesarzowi, co cesarskie i docenić samo nagranie. Kultowy dialog z początku dwugodzinnego podcastu i słynne słowa „Am I happy with who I am” z utworu Underground ResistanceTransition nie pozwalają przejść koło niego obojętnie.

Juerga – Wake & Rave #18

Głowa rodziny Urbanum był w tym miesiącu gościem specjalnym platformy Wake & Rave. Pochodzący z Poznania, jednak na stałe mieszkający w Berlinie artysta, swoje nagranie prezentuje w hipnotyczny, charakterystyczny dla siebie sposób.

BeeT – Miejsca w techno, gdzie dostajesz po ryju #163

Trudno nie uwzględnić jednego z ciekawszych podcastów udostępnionych w kwietniu na platformie Mixcloud. Pomimo, iż specjalnością BeeT były zawsze live acty, nie trudno oprzeć się wrażeniu, że DJ sety w jego wykonaniu nie odbiegają w znacznym stopniu od autorskich nagrań na żywo. Ostatni na liście, jednak równie warty uwagi, co wyżej wspomnieni artyści.

Zdjęcie główne autorstwa AdyszkPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →