Up To Date Festival z ważnym i szczerym oświadczeniem

News
Up To Date 2020

Nastały niezwykle ciężkie czasy dla szeroko rozumianej branży eventowej. W dobie, gdy wszystkie letnie festiwale stoją pod znakiem zapytania organizatorzy Up To Date Festival wychodzą z niezwykle pozytywnym przekazem.

Festiwalowe lato pod znakiem zapytania

Od przeszło trzech tygodni funkcjonujemy w zupełnie nowej rzeczywistości. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów tak silnie doświadczamy niepewności jutra. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa. Zastana sytuacja pociąga za sobą szereg konsekwencji, których do końca nie możemy przewidzieć. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku letnich festiwali. Dziś poznaliśmy oświadczenie organizatorów jednego z najbardziej lubianych i docenianych wydarzeń muzycznych w Polsce. Mowa oczywiście o Up To Date Festival.

Dom pełen muzyki: Dtekk

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Up To Date Festival 2020 się odbędzie

Choć do 11 edycji białostockiego festiwalu zostało jeszcze 5 miesięcy, już dziś organizatorzy festiwalu – Jędrzej „Dtekk” Dondziło i Cezary Chwicewski wystosowali oświadczenie dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się co dalej z wydarzeniem.

Na wstępie Panowie przypominają nam o tym co w tych dniach jest najważniejsze – o trosce o naszych bliźnich i wszystkich tych, dla których widmo COVID-19 jest najgroźniejsze.

Najpierw zadbajmy o naszych dziadków, ale też równolegle myślmy o sąsiadach, o sąsiadkach. Ci ludzie też potrzebują pomocy. I działajmy rozsądnie.

Organizatorzy zdają sobie sprawę w jak ciężkiej sytuacji znalazło się wielu z nas. Co więcej, z ust Jędrzeja padają słowa, które tańczą niewypowiedziane na ustach wielu ludzi kultury.

Up To Date Festival też jest w pewien sposób w cierpieniu. Ciężko to cierpienie porównywać do cierpienia osób, którzy tracą najbliższych, pracą ludzi w systemie ochrony zdrowia. To jest nic w porównaniu z tymi sytuacjami. Ale nas też to dotyka. (…) Mnie trochę do szału doprowadza sytuacja związana ze sceną kulturalną. Jest to nie do zniesienia, jak nie wiadomo co będzie z nami: organizatorami, artystami, ludźmi, którzy tworzą. Ludźmi, którzy nie mają stałego zaplecza, nie mają oszczędności. (…) Myślę, że wiele osób zaraz po tym szybkim wybuchu epidemii miało takie przeczucie jakie ja miałem, że my staliśmy się niepotrzebni.

W dalszej części oświadczenia padają słowa, które napawają niezwykłą otuchą wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, liczą, że tegoroczna edycja festiwalu się odbędzie. Dtekk mówi otwarcie:

Zesramy się ale zrobimy dla was jakiś festiwal. Nie ważne co się będzie działo Up To Date przyjdzie do Was, nawet jeśli Wy nie będziecie mogli przyjść do Up To Date. (…) Co by się nie działo to festiwal się odbędzie. Jaka to będzie forma, to pokaże czas.

Up To Date na czas kwarantanny. Playlisty i Salon Ambientu online

Organizatorzy białostockiego festiwalu przypominają również o specjalnych playlistach, które zostały utworzone specjalnie na czas kwarantanny. Swoimi typami muzycznymi na ten ciężki okres podzielili się z nami Dtekk, Tadeusz Konieczny oraz Michał Wolski, który zaserwował nam swoją jazzową selekcję. Kolejne playlisty w drodze.

Dom pełen muzyki: Michał Wolski

Warto wspomnieć również o nadchodzących streamach. Organizatorzy zapowiedzieli, że już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja Salonu Ambientu. Tym razem za pomocą streamingu do swojego salonu zaprosi nas na porcję kojących ambientowych dźwięków Dtekk. Widzimy się na strumieniu!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →