Up To Date Festival i Projekt New Hope łączą siły we wspólnych działaniach

via. facebook.com/UpToDateFestival
News
Up To Date

Dwa silne podmioty tworzące tkankę klubową w naszym kraju - Up To Date Festival i Projekt New Hope - rozpoczynają współpracę w celu promocji kultury alternatywnej i muzyki elektronicznej na lokalnej scenie. Zapowiedzią współpracy jest wspólne wydarzenie, na którym zagrają przedstawiciele obu projektów. Sprawdź szczegóły.

Up To Date Festival z nowym partnerem

Up To Date Festival to niezwykłe wydarzenie, które powstało z miłości do muzyki i pragnienia budowania społeczności. Przez ostatnie 13 lat stał się prawdziwym symbolem, przyciągającym najważniejsze postacie muzyki elektronicznej z całego globu do stolicy województwa Podlaskiego. Inicjatywa ta świadczy o tym, że odwaga, zaangażowanie i miłość do sztuki mają moc kształtowania emocji i tworzenia niezapomnianych przeżyć. Up To Date Festival nie tylko dostarcza niezapomnianych momentów artystycznego uniesienia, ale również angażuje się w ważne działania społeczne, wpływając na lokalne środowisko.

Up To Date Festival
fot. via facebook.com/UpToDateFestival

Projekt New Hope to koncept, która wyrósł z legendarnego już klubu FOMO. Założyciele postawili sobie za cel promocję i aktywizację lokalnej sceny w sposób kompleksowy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Potrzeba kontynuacji projektu po zamknięciu FOMO była spora. Nasza lokalna scena i publika rośnie z eventu na event. Jest to fantastyczne uczucie poznawać i szkolić nowych adeptów sztuki DJ-skiej, którzy coraz chętniej sięgają po płyty winylowe

– mówi Hubert Marcinkiewicz, pomysłodawca i główny nauczyciel w szkole DJ-skiej Projektu New Hope

Grupy zaawansowane wchodzą na kolejny poziom, szlifując warsztat w formule back to back. Absolwenci tych grup z poprzednich semestrów są już regularnie bookowani. Z kolei ich pasja i świadomość muzyczna rozwijają się dalej dzięki wsparciu nauczycieli szkoły Projektu. Przypomnijmy, że Projekt New Hope, głosami publiczności, został wybrany Inicjatywą Roku 2022 w tegorocznym plebiscycie Munoludy.

Czytaj także: Up To Date Festival zamyka line-up tegorocznej edycji

UTDF i PNH rozumieją się na wszystkich płaszczyznach, więc rozpoczęcie wspólnych działań było tylko kwestią czasu. Okazja pojawiła się tuż przed nadchodzącą, czerwcową edycją Festiwalu. Obie inicjatywy postanowiły wspólnie zadziałać w kierunku wykorzystania potencjału lokalnej sceny oraz aktywizacji podlaskiej sceny muzyki elektronicznej.

Doczekaliśmy się w Białymstoku kolejnej, silnej, kulturotwórczej inicjatywy związanej z muzyką elektroniczną – Projektu New Hope. Dobrze po okresie pandemii widać, że podejmowane są działania mające na celu budowę silniejszej loklanej sceny muzycznej w Białymstoku. Jako, że mamy już wiele wspólnych doświadczeń z członkami PNH, z radością ruszamy z pierwszym oficjalnym działaniem na przecięciu festiwalu Up To Date i PNH. Będzie to wspólne wydarzenie muzyczne w klubie Fama

– mówi Jędrzej Dondziło, organizator i dyrektor programowy Up To Date Festival.
Up To Date Festival
fot. via facebook.com/FOMOklub


Pierwszym etapem działań jest wspólne spotkanie klubowe, na którym uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć atmosfery festiwalu i świeżości projektu. Na jednej scenie wystąpią przedstawiciele obu inicjatyw: Dtekk, Hoax, DJ Czarek, MIFI77, korsi.space i RAWMANCE. Kolejnym krokiem będą organizowane przez Projekt New Hope warsztaty dla DJ-ów, które odbędą się podczas festiwalu.

Każdy, kto będzie chciał poznać tajniki rzemiosła DJ-skiego, nauczyć się miksu cyfrowego i winylowego oraz zgłębić kulturę sceny, będzie mógł rozpocząć swoją przygodę podczas otwartych dni w szkole DJ-skiej Projektu. Oba stowarzyszenia wierzą, że wspólne działania otworzą nowe perspektywy w edukacji i wzmocnieniu lokalnej społeczności skupionej wokół muzyki elektronicznej i kultury undergroundowej.

Up To Date Festival 2023

Czternasta edycja Up to Date Festival w Białymstoku ponownie skupi się wyłącznie na muzyce elektronicznej w różnych jej odmianach. Festiwal wraca zatem do korzeni! Na dwóch scenach usłyszymy artystów ze scen techno, basowej czy muzyki eksperymentalnej oraz kultury tanecznej. W tym roku festiwal nawiąże do klasycznych rave’ów w formule secret location. Tegoroczna edycja odbędzie się 23-24 czerwca a format imprezy działać będzie od godzin popołudniowych do późnego poranka.

UP TO DATE FESTIVAL 2022

Na dwóch scenach usłyszymy brzmienia, których kierunki programowe wyrastają ze scen Pozdro Techno oraz Beats. Wśród zaproszonych artystów znalazły się takie postaci jak  2 Bad Mice, Amulador, Andrea Belfi, Civilistjävel!, Commodo, D-Leria, Dynasonic, Fireground, Luigi Tozzi, Mareena b2b Kerrie, Maria W Horn, Moonlight Resort & Spa, Mun Sing, Ossia, Puce Mary, Rhyw, Sedvs, DJ Slugo, Surgeon, YAC czy Zenker Brothers.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →